Скандальну заяву Орбан зробив під час святкової вечері на честь президента Азербайджану Ільхама Алієва. Він сказав, що на заході Угорщина межує з німецькомовними, а на сході – з росіянами, "забувши" про Україну.

Зверніть увагу Путін не відмовиться від війни, бо боїться програти на виборах, – Орбан

Орбан населив Україну росіянами

"Я також сказав президенту Алієву, що в Угорщині він може мати недосконалого друга. Він сказав, що це дуже цікаво, але тут є дещо важливіше: що країни розуміють одна одну лише тоді, коли вони мають схожі стратегічні та геостратегічні позиції", – наводять журналісти слова Орбана.

І не потрібно бути фізиком-ядерником, щоб побачити це одразу: Азербайджан межує з Іраном на півдні і з Росією на півночі; на заході від Угорщини живуть німецькомовні, а на сході – росіяни. Тож ми знаємо ситуацію і знаємо, як важко добре керувати життям нації за таких обставин,
– сказав Орбан.

Ймовірно, лідер Угорщини під німецькомовними мав на увазі Австрію, а про Україну чомусь не згадав, "населивши" нашу країну російськими окупантами.

Можна припустити, що в Орбана виникли проблеми з географією. Також слід зазначити, що це далеко не перший скандал з Орбаном та територією України.

У листопаді 2022 року прем'єр-міністр Угорщини одягнув футбольний шарф, на якому зображено карту "Великої Угорщини" з територіями України та Румунії. У Бухаресті та Києві засудили вчинок угорського лідера.

Орбан оскандалився із заявою про війну в Україні

  • Ледь не кожна заява Орбана про війну в Україні є резонансною та викликає обурення. Нещодавно він виклав свою позицію щодо поточної ситуації російсько-української війни.
  • Орбан не вірить у перемогу України та вважає, що вона поступово перетворюється на некеровану руїну. За його словами, мета Росії – перетворити Україну на некеровану руїну, щоб Захід не міг заявити про неї "як про приз".
  • Він також сказав, що якщо українці перетнуть російський кордон із західною зброєю, "майбутнє буде настільки яскравим, що Заходу доведеться одягнути сонцезахисні окуляри".
  • МЗС України викликало посла Угорщини Іштвана Ійдярто, якому висловило протест у зв'язку з цими висловлюваннями Орбана.