Видання AP зазначає, що на так званий "марш миру" прибули прихильники Віктора Орбана з усієї Угорщини та сусідніх країн. Вони тримали в руках плакати "ні війні", пише 24 Канал.

Дивіться також Відкриють ворота та втечуть: Орбан хоче створити у Європарламенті проросійську "коаліцію за мир"

Що відомо про демонстрацію Орбана в Будапешті

Учасники акції 1 червня пройшли вздовж Дунаю від Ланцюгового мосту до острова Маргарет. На фото видно, що переважна більшість – літнього віку.

Виступаючи перед демонстрантами угорський прем'єр-міністр сказав, пише угорське видання Index, що настав час "окупувати Брюссель", а також трансформувати підхід континенту до підтримки України, яка бореться з повномасштабним вторгненням Росії.

Ми можемо уникнути війни, тільки якщо угорські виборці підтримають уряд. Ми повинні виграти європейські вибори так, щоб брюссельські бюрократи в страху відчинили перед нами двері міста і поспіхом покинули свої кабінети,
– заявив угорський політик.

На мітингу він також сказав, що:

  • вважає "п'яними" тих "провоєнних активістів", які думають, що можна перемогти Росію;
  • його уряд нібито єдиний, що виступає за мир в Євросоюзі. Мовляв, Угорщина може залишитись осторонь війни проти України тільки у тому випадку, якщо його партія "Фідес" переможе на виборах до Європарламенту.

Якщо переможуть ліві, то це лише питання часу, коли нас наздожене війна,
– заявив Орбан.

Він також говорив, що перемога Дональда Трампа на виборах у США призведе до того, що він разом з адміністрацією США сформує "трансатлантичну мирну коаліцію", яка зможе "покласти край бойовим діям в Україні".

Орбан влаштував демонстрацію в Будапешті / Фото АР

До речі, вибори в Європейському парламенті заплановані на 6 – 9 червня 2024 року. Вони відбудуться у 27 країнах Євросоюзу. Їхня мета – обрати 720 членів парламенту, тобто євродепутатів з усіх держав-членів. Кількість депутатів від кожної країни ЄС залежить від чисельності населення. Зокрема, від Німеччини має бути 96 євродепутатів, від Кіпру – тільки 6.

Орбан проти дозволу ЗСУ бити по території Росії: коротко

  • Віктор Орбан днями заявив, що він проти ініціативи деяких західних країн дозволити Україні бити наданою союзниками зброєю по території Росії.
  • Видання AP написало, що угорський політик переконаний, що такі плани "наближають Європу до руйнування".
  • Мовляв, позиція президента Франції, що не виключає введення військ в Україну, та пропозиція НАТО щодо атак по Росії буцімто ризикує переростанням війни в Україні в глобальний конфлікт.