Про це 24 Каналу розповів журналіст і політичний аналітик із США Армен Чібухчян. Він наголосив, що й до цього в Путіна іміджу як такого вже не було, але тепер для кожного політика, що зустрічатиметься з кремлівським диктатором, будуть незворотні репутаційні втрати.

Дивіться також "Це неправда, це все напоказ": пропагандисти опублікували "цікаве" відео з Путіним у Маріуполі

"Його зробили прокаженим у всьому світі. Для мене важливо, що для багато країн, що які взаємодіяли з бункерним і хотіли врятувати його обличчя, хотіли бути посередником, їздити до Москви, зараз це буде ускладнено, адже це дуже сильно вдарило по "іміджу" Путіна", – наголосив Чібухчян.

Ускладнить життя Путіну

Політичний аналітик переконаний, що тепер лідери країн, які, можливо, хотіли б зустрітися з Путіним і поговорити, наприклад, Олаф Шольц чи Еммануель Макрон, будуть кілька разів думати чи потрібно з ним взагалі зустрічатись.

Навіть донедавна лояльні до Росії країни, такі як Сербія, будуть ретельніше обдумувати, чи потрібно зустрічатися з представниками Росії і щось підписувати з нею.

Це вже психологічний бар'єр для лідерів багатьох країн, і Путіну це надзвичайно ускладнить життя в майбутньому,
– підкреслив мовець.

Чібухчян переконаний, що не дарма таке рішення було ухвалене перед візитом китайського лідера Сі Цзіньпіна до Москви. Тепер Сі не буде надто приємно їхати на зустріч із злочинцем, якого розшукують у 123 країнах світу.

Хоч США не приєдналися до Римського статуту, Джозеф Байден наголосив, що це рішення є виправданим. Він підтримав рішення Міжнародного кримінального суду і заявив, що Путін злочинець, якого потрібно затримати, наголосив Чібухчян.

Чібухчян про наслідки від ордера на арешт Путіна: дивитись відео

Путіна офіційно визнали злочинцем: що відомо

  • Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення пов'язане зі злочинними діями щодо незаконної депортації дітей з тимчасово окупованих територій України до Росії.
  • Раміс Юнус зауважив, що всі важливі і головні засоби масової інформації по всьому світу, не лише в країнах Заходу, зокрема і в Китаї, обговорюють це на своїх каналах.
  • Політолог Ігор Рейтерович зауважив, існує ймовірність, що російський диктатор може бути притягнутий до відповідальності. Так, це може відбутися за 2 сценаріями: щонайменше в Росії змінюється режим і нове керівництво готове видати Путіна або революція в країні-агресорці.