83-річний Федір Чех разом із дружиною поклав на рахунок кредитної спілки понад 170 тис. грн.
“В 2008 році ми просили гроші у Гончарова - голови, щоб повернув нам на операцію очей. Він не дав - нема, поки немає. Весь час їздив до Києва для якихось цілей. Ну і в 2008 році, в листопаді місяці все це справа припинилася - він перестав відсотки виплачувати і до цих пір ніяких грошей нам не дали”, - розповідає ошуканий вкладник Федір Чех.
За незаконну діяльність кредитних спілок в Донецькій області порушено 6 кримінальних справ, - кажуть в міліції, 13 людей під слідством. Гроші, що були на рахунках, заарештовані. Саме вони мають піти на компенсацію збитків ошуканим вкладникам.
“Грошей, які заарештовані, їх не вистачить для того, щоб відшкодувати весь збиток, який нанесли вкладникам. Тому мова йде про те, щоб вимагати від держави повернути вкрадені гроші, а борг кредитних спілок та гроші, які сьогодні арештовані міліцією, забрати державі, щоб держава зайнялося роботою з позичальниками”, - сказав голова Спілки ошуканих вкладників Донеччини Дмитро Верзилов.
Обласна прокуратура взяла до уваги вимоги мітингувальників. Проте в місцевій владі кажуть, механізму повернення грошей ошуканим вкладникам кредитних спілок немає.
“Шлях, який сьогодні є правильним, - поширити дію закону по накопиченню коштів для забезпечення повернення у випадку банкрутства банків і на всі кредитні спілки”, - каже голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк.
Люди вимагають, щоб втрачені гроші їм повернули з бюджету цього року. У владі ж кажуть, на компенсацію вони можуть розраховувати лише після змін до законодавства.