Про це розповів колишній журналіст "Центру управління розслідуваннями" Сергій Канєв, повідомляє "Громадське".

Читайте також: Отруєння Скрипалів: з'явились нові дані про закордонні поїздки "Петрова" і "Боширова"

Канєв брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat щодо підозрюваних в отруєнні Скрипаля. Журналіст зазначає, що за цю спецоперацію Чепігу нагородили званням "Героя Росії".

Чепіга-Боширов брав участь в евакуації Януковича в Росію. Принаймні про це свідчать мої джерела. Він зі своїм підрозділом спецпризначенців прибув до резиденції Януковича – Межигір'я. Перебував там, охороняв його. Звідти вони транспортували його в Крим і до Росії,
– розповів журналіст.

Канєв зазначив, що також звання "Героя Росії" за евакуацію Януковича із України дісталося колишньому охоронцю Путіна Олексію Дюміну. Згодом Дюмін потрапив до міністерства оборони, сьогодні він – губернатор Тульської області.

"Про Дюміна всі кажуть, що він наступник Путіна. Так само мені відомо, що за евакуацію Януковича отримали нагороду також люди, які у подальшому склали кістяк ЧВК "Вагнера", – повідомив Канєв.

За словами журналіста, у найближчі дні має з'явитись детальне розслідування із фактами участі Чепіги-"Боширова" в спецоперації по евакуації Януковича з України.

Редактор видання The Insider Russia Роман Доброхотов у коментарі виданню заявив, що вважає ймоврною версію про те, що Чепіга отримав зірку "Героя Росії" за евакуацію Януковича.

"Зараз ми можемо говорити, що своє звання Чепига отримав не просто за операцію в Україні, а за так звану "Кримську операцію". Оскільки під час операції з анексії Криму не відбувалося нічого героїчного, то можна припустити, що саме за евакуацію Януковича через Крим", – повідомив він.

Читайте також: Журналісти з'їздили на батьківщину отруювача Скрипаля та спробували поговорити з його батьками

Адвокат Януковича Олександр Горошинський розповів "Громадському", що йому такі обставини невідомі. Також захиснику невідоме прізвище Чепіги чи Боширова.

Нагадаємо, 5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Вже 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб. 26 вересня видання опублікували чергову частину розслідування, у якій заявили про розкриття справжньої особистості Боширова.

Хто такий Чепіга Анатолій Володимирович?Народився 5 травня 1979 року. Він закінчив ДВОКУ з відзнакою і потім служив у 14-й бригаді спецпідрозділу ГРУ, у підрозділі, який брав участь у другій чеченській війні.

У грудні 2014 року президент Володимир Путін надав Чепізі звання "Героя Росії" за виконання миротворчої місії. Insider передбачає, що під миротворчою місією мається на увазі операція в Україні, оскільки підрозділ Чепіги в кінці 2014 року було помічено біля кордону з Україною.

Ім'я Чепіги вибито в списку імен біля пам'ятника маршалу Рокоссовскому в ДВОКУ. Документи на ім'я Боширова він отримав в Москві, де він закінчив Академію ГУ ВС Росії, пише Insider.