Про це в ефірі телемарафону розповів Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. Він зазначив, що потрібне розслідування падіння Іл-76.

Дивіться також Падіння Іл-76 під Бєлгородом: генерал-майор запасу СБУ припустив мету інформаційної атаки Росії

Лубінець про падіння Іл-76

Дмитро Лубінець зазначив, що наразі невідомо, що або хто перебував у збитому Іл-76. За інформацією омбудсмена, він не може стверджувати, що літаком перевозили військовополонених.

Якщо б там були хоч якість фото чи відео, які вони могли б показати, що там перебували наші військовополонені – вони б це вже використали. Ми не бачили жодних ознак того, що у літаку була така велика кількість людей,
– зазначив Лубінець.

Він додав, що деякі експерти показували, що цей літак приземлився, скинув вантаж та вже відлітав з аеродрому. Тобто у нього був зворотній вектор руху. Саме тому у ситуації повинні розбиратися експерти – бажано міжнародні, які можуть чітко сказати, що там відбулося.

Лубінець зазначив, що варто не забувати, що війна продовжується – а це був військовий літак.

Що відомо про падіння Іл-76

  • 24 січня над Бєлгородською областю впав російський літак Іл-76. Пропагандисти одразу звинуватили в інциденті Україну та заявили, що у літаку перевозили українських полонених. Звісно, жодних доказів цього вони не прикріпили.
  • Єдиним нібито "доказом" є опублікований "список" полонених. Однак щодо нього є питання – у списку знайшли військовослужбовця – Коноваленко Максим Анатолійович 1990 року народження, якого обміняли під час наймасштабнішого обміну військовополоненими 3 січня 2024.
  • Служба безпеки України заявила, що відкрила кримінальне провадження за цим фактом. Днем раніше Володимир Зеленський закликав провести міжнародне розслідування падіння літака Іл-76. За його словами, потрібно встановити всі факти.