Український президент став першим посадовцем, з яким офіційно зустрівся Папа. Як розповіла ведуча 24 Каналу Андріана Кучер, після цього відбулася зустріч з американською делегацією.

Дивіться також Яким буде Папа Лев XIV для України та світу: велика біографія Роберта Прево

Ватикан готовий брати участь у мирному процесі

Ще під час церемонії інтронізації Володимир Зеленський вже встиг привітатися з Джей Ді Венсом. Вони потисли один одному руки, а згодом провели переговори. Також про Україну висловився Папа Римський під час свого виступу. Він говорив про потребу врегулювання війни.

Змучена Україна нарешті чекає на переговори про справедливий і тривалий мир. Доручаючи Марії служіння єпископа Риму – пастиря Вселенської церкви, з надією просимо через її заступництво про підтримку та розраду для стражденних та благодаті всім нам,
– сказав Папа Лев XIV.

У такий спосіб Понтифік підтвердив, що Ватикан може докладати більших зусиль для врегулювання російсько-української війни. Напередодні Папа виступив із пропозицією використати Святий Престол як майданчик для майбутніх мирних переговорів. За це йому вже встигла подякувати прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні.

"Ми повинні продовжувати наполягати на цьому, і дозвольте мені висловити вдячність за слова його святості Папи Лева XIV, який також запропонував Святий Престол як місце для будь-яких подальших мирних переговорів", – зауважила Джорджа Мелоні.

Папа демонструє чітку проукраїнську позицію

У своїх висловлюваннях новий понтифік підтримав Україну і заявив про свою проукраїнську позицію. Він наголосив, що несправедлива агресія Росії проти України повинна завершитись якомога швидше і що Україна розраховує на справедливий мир.

Папа Лев XIV демонструє більш проактивну позицію, ніж його попередник: можемо пригадати його заяви про підняття білого прапора, заклики до перемир'я та захоплення російськими поетами. У цьому сенсі є сподівання на активне залучення Ватикану до питань врегулювання війни.

Загалом зустрічі у Ватикані мають бути насиченими. Вони особливо важливі перед телефонною розмовою Дональда Трампа з Владіміром Путіним, яка запланована на 19 травня. Фактично події на полях церемонії інтронізації Папи є продовженням перемовин у Стамбулі, де стало очевидним небажання Росії рухатися до миру.

Чи обговорювали у Ватикані атаку на Україну

У ніч на 18 травня окупанти масовано атакували Україну дронами. Ймовірно, Володимир Зеленський порушував цю тему з європейськими та американськими колегами. Однак натепер офіційної реакції Заходу немає.

Очевидно, зараз ми потребуємо більшого тиску на Росію, про який всі говорять. Водночас Кремль не демонструє бажання зупинятись і, навпаки, намагається показати свою силу, обстрілюючи мирні міста.

На жаль, публічного засудження нового обстрілу немає найперше від Дональда Трампа. Схоже, він навпаки вирішив винагородити російського диктатора, піднявши його статус особистою розмовою.