Підписавши таку заяву, понтифік тим самим продемонстрував, що не готовий бути духовним лідером католицького світу в скрутні часи, які вимагають більшої активності від Папи. Про це 24 каналу розповіла релігієзнавиця, докторка філософських наук Людмила Филипович.

Зверніть увагу Папа Франциск у 2013 році підписав заяву про звільнення з посту: коли вона набере чинності

Сміливий крок понтифіка

На її думку, понтифік розуміє, що багато речей в Римо-католицькій церкві як глобальній структурі буде залежати від стану здоров'я її лідера.

Це сміливий крок, коли людина не тримається за свою владу. Був приклад, коли попередній Папа Бенедикт XVI зрікся престолу за станом свого здоров'я,
– зауважила релігієзнавиця.

За її словами, Папа Франциск побачив, що нічого страшного не трапилось після зречення Папи Бенедикта. Ніхто не викинув його за межі Ватикану. Він продовжив там жити, до нього звертаються, він спілкується і, можливо, щось радить, тому що його життєвий досвід має величезне значення.

"Але ситуація, коли обирають релігійного лідера до його смерті, мені не зрозуміла. Сили людські все-таки обмежені", – наголосила Людмила Филипович.

Заяви Папи Римського Франциска

  • Папа Римський Франциск написав відкритий лист. Він пов'язав його з дев'ятиріччям російського вторгнення в Україну. Понтифік похвалив сміливість українців перед російською агресією. Проте знову заговорив про поступки перед окупантами.
  • Папа Римський в інтерв'ю американським журналістам заявив про свою позицію щодо війни в Україні. Понтифік назвав українців народом-мучеником через російську агресію.
  • Папа Римський вкотре згадав про війну в Україні. Цю тему він підняв під час своєї щотижневої загальної аудієнції. Під час неї Франциск вирішив порівняти дії Росії з нацистською Німеччиною. Мовиться про часи Другої світової війни, коли німці свідомо знищували євреїв.