Адміністративні кордони були розширені за рахунок сіл та міст з сусідніх районів, підконтрольних українській владі. Це дозволить, каже Москаль, забезпечити виплату зарплат і пенсій мешканцям звільнених від терористів населених пунктів.

Немає адміністративно-територіальних змін, є розмежування земель, землі опинилися там, де є "працююча" райрада, казначейство, пенсійний фонд, ми нікому у підпорядкування міста не передавали, для того, щоб ми відкрили казначейства, ми повинні мати доступ, - наголосив голова Луганської ОДА Геннадій Москаль.

Адміністративно-територіальні зміни

Так, Новоайдарівський район збільшився за рахунок 9 населених пунктів. До нього відтепер належить місто-супутник Луганська - Щастя. Зі Слов`яносербського району відійшли села Кримське, Причепилівка, Сокольники, Лопаскіне, Трьохізбенка. Зі Станично -Луганського району - село Лобачеве.

Попаснянський район розрісся за рахунок Перевальського району, а саме селища Чорнухине, Міус, Нижнє, Тошківка, Новотошківське. Міста Гірське, Золоте, які належали до Первомайської міської ради і були повернуті силами АТО з підпорядкування терористів, тепер також входять у Попаснянський район. Село Круглик відійшло з Лутугінського району.

Селище міського типу Чорнухине - до перерозподілу належало Перевальському району. Тепер розширило Попаснянський. Звільнено селище було ще наприкінці серпня, проте навколо і досі чутно постріли. Мешканці кажуть - нічого не працює, пенсій, соцвиплат, зарплат не бачили вже понад 4 місяці.

Аналогічна ситуація і в Щасті, люди харчувались зі свого городу та з гуманітарної допомоги - інакше, кажуть, не вижили би.

Терористи прагнуть повернути контроль над Луганщиною

Терористи не полишають прагнень повернути контроль на всій території Луганської області, цього тижня продовжувалися обстріли як міста Щастя - за 20 кілометрів від окупованого терористами Луганська, так і Попасної - міста на межі Луганської та Донецької областей.

Військові злочинці завдали артилерійського удару по житловим кварталам селища Ольховатка з боку села Тимофіївка у Шахтарському районі Донецької області та здійснили мінометний обстріл міста Попасна з боку селища Калинове Луганської області. Такі обстріли не можна виправдати жодною військовою необхідністю. Це цинічні атаки на мирних людей, внаслідок яких на Луганщині загинули 3 особи, - прозвітував речник РНБО Андрій Лисенко.

Тим часом в окупованому Луганську назріває гуманітарна катастрофа, каже активіст Дмитро Снєгірьов. Керівництво так званої ЛНР зарплату видає "тушонкою", пенсію платити не збирається, а націоналізовані терористами продуктові магазини - ними ж і розграбовані. За даними активістів, на території , окупованій бойовиками ЛНР - вже зафіксовані факти голодної смерті.

Є продукти, але не має грошей, щоб їх купити, виплата пенсій та соціальних нарахувань самопроголошеною ЛНР не здійснюється, це покладене на плечі українського уряду, пенсіонерів змушують виїжджати у райони, контрольовані українською владою, там оформлювати пенсію і відповідно там оформлювати від України. Але не всі пенсіонери можуть собі дозволити виїхати у звільнені райони, простояти в черзі добу і повернутися назад. Люди, не маючи грошей, щоб купити продукти, що є навіть у Луганській області - поставлені перед питанням виживання, - розповів активіст Луганської громадської організації "Права справа" Дмитро Снєгірьов.

Тим часом, у районах, які "взяли під своє крило" міста та села з окупації, обіцяють якнайшвидше подолати заборгованість. Так, у Новоайдарівському районі видатки та пенсії вже виплачувались майже 3 тисячам тимчасових переселенців, які до них переїхали з початку АТО. А після приєднання тільки одного міста Щастя - потреби у виплатах зросли втричі.