Мовляв, він є символом перемоги. Законопроект внесли комуністи. У передчутті позитивного голосування вони ще зранку підготували червоний стяг, хоча й переживали, щоб не схибили перебіжчики.
“Якщо ми його сьогодні о 4 годині приймемо, ми його в залі піднімемо сьогодні. Я думаю, з 4 до 5 ми його проголосуємо, якщо тільки нас “тушки” наші не підведуть”, - сказав народний депутат, КПУ Євген Царьков.
“Тушки” не підвели, законопроект набрав 260 голосів, що відразу викликало обурення опозиції. Наші діди воювали не за Леніна і Сталіна, а за власну землю, кажуть “НУНСівці”, відтак символам радянської епохи не місце в сучасній Україні.
“Під виглядом прапора перемоги фактично втягується прапор, який фактично є символом відновлення отої самої імперії, про яку, до речі, ті самі росіяни 25 років тому говорили як про “імперію зла”. І тому тут нема протистояння між українцями і росіянами. Тут є протистояння між сучасним розумінням історії”, - вважає народний депутат, група "За Україну!" Ксенія Ляпіна.
Від використання радянських символів вже відмовились у Львові. Міськрада заборонила використання радянської та комуністичної символіки на території міста. Таке рішення визріло у місцевої ради після того, як проросійські партії Криму оголосили про намір приїхати 9 травня до Львова і пронести вулицями міста великий прапор Радянського Союзу.
“Намір пронести такий прапор червоний. Чим на нашу думку, будуть порушені конституційні норми України. Оскільки львів’яни, мешканці Львова, вважають комуністичною ідеологію такою, яка є людиноненависницька”, - сказав депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук.
Комуністи передбачали, що закон наштовхнеться на опір у західних регіонах країни. Однак не втрачають надії змусити владу виконати нормативний акт по всій території держави.
“Ну, за законом, повинен висіти. Але, на жаль, ми бачимо таку тенденцію, деякі області західного напрямку, вони просто ігнорують закон України, і вони можуть і не вивісити. Але, я думаю, ми будемо знаходити важелі впливу, щоб закони, які приймаються в Україні, щоб їх виконували”, - сказав народний депутат, КПУ Євгеній Волинець.
Найближчими днями закон має підписати Президент. Утім опозиційні фракції уже погрожують поданням до Конституційного суду, аби зупинити виконання цього документа. Відповідно до Основного закону, єдиним державним прапором України є жовто-блакитний стяг, кажуть в НУНСі.