Політичні партнери Тимошенко у Старому світі Європейська народна партія закликала припинити переговори з Україною про асоціацію і відмінити візит Президента Віктора Януковича у Брюссель, запланований на 20 жовтня.

“Обiцянки Януковича звiльнити полiтичних в'язнiв досi не виконано, що робить співпрацю з українською владою дуже складною”, - каже голова ЄНП Вільфред Мартенс.

Офіційні представники Євросоюзу, втім, не були такими різкими, коментуючи вирок Тимошенко. Генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд вважає, що політичні рішення мають оцінювати не суди, а виборці.

“У демократії судження про політичні рішення мають бути залишені парламенту та виборцям, а не судам”, - каже генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд.

У Європарламенті сподівається, що вирок переглянуть.

“Я глибоко співчуваю з приводу вироку, оголошеного українським судом Юлії Тимошенко, яким вона засуджується до семи років ув’язнення. Сподіваюся, що вирок буде переглянутий під час процесу оскарження... У мене є серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості цього суду”, - каже президент Європарламенту Єжи Бузек.

У Єврокомісії звернули увагу на застаріле законодавство України.

“Ніхто не може потрапити до в'язниці на основі вже застарілого законодавства. Має місце паралельний процес декриміналізації певної кількості статей, які є в основі процесу проти Тимошенко. Також ще не закінчився процес апеляції. Я буду за цим уважно стежити. Ми все ще віримо, що рішення може бути знайдене”, - каже член Єврокомісії Штефан Фюлле.

Тим часом Українське МЗС налаштоване і далі плідно співпрацювати з Євросоюзом. І одне конкретне судове рішення не має стати на заваді цьому - заявив речник МЗС Олег Волошин.

“Ми працюємо над завершенням переговорів щодо угоди про асоціацію, і саме сьогодні міністр закордонних справ України перебуває в зв’язку з цим в Брюселі де веде відповідні переговори з європейськими партнерами. І головне, що ми виходимо з того, що угода про асоціацію зони вільної торгівлі потрібна не лише для України, вона потрібна і для ЄС, як такого. І це потрібно не діючій владі в Україні, а потрібно українській державі, українській нації в цілому і так, ми впевнені, що ця угода повинна бути підписана. Переговори повинні бути завершені. Точніше ми впевнені, що переговори будуть завершені і угода парафована, як попередньо планувалося в грудні цього року”, - каже директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.