Прем'єр попросив у Путіна військової допомоги. Про це він сказав під час позачергового засідання щодо ситуації на кордоні.

Зверніть увагу Напружена ситуація у Нагірному Карабасі: Азербайджан готовий до переговорів з Вірменією

За його словами, вчора, 13 травня, відбулась домовленість, що війська Азербайджану повинні покинути територію Вірменії. Але таку угоду виконали частково.

Оскільки домовленість не виконана повністю, сьогодні (14 травня – 24 канал) я звернувся до президента Росії згідно з Договором про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу від 1997 року і Договором про вірмено-російські угруповання військ, щоб він надав військову допомогу Вірменії,
– сказав Пашинян.

Він також відзначив, що президент Франції Емманюель Макрон заявив про готовність посприяти міжнародним зусиллям щодо розв'язання ситуації, що склалася після введення військових сил Азербайджану на вірменську територію.

"Він (Макрон – 24 канал) заявив, що розглядає можливість внесення питання до порядку Ради безпеки Організації Об'єднаних націй. Він сказав також, що на основі мандата ООН, за необхідності, Франція готова посприяти міжнародним зусиллям щодо розв'язання ситуації", – сказав прем'єр.

До теми Макрон опублікував допис вірменською: президент закликав Баку вивести війська з Вірменії

Ситуація на кордоні Азербайджану і Вірменії: коротко

  • Вірменія заявила, що війська Азербайджану просунулись на 3,5 кілометра на вірменську територію.
  • У Єревані зібрали екстрене засідання РБ. Там схарактеризували азербайджанські дії як посягання на чужу територію.
  • Представники Азербайджану заявили, що мають намір провести переговори з Вірменією.
  • У Міністерстві оборони Азербайджан оновлений список загиблих військових.