Суттєвою підтримкою для ЗСУ стануть системи, здатні пильнувати повітряний простір, інформує 24 Канал. Спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідаємо про особливості, характеристики та можливості американських Patriot.

Читайте також Чому Україні потрібна авіація четвертого покоління: переваги цих "пташок"

Різниця у вартості та принципі роботи: які модифікації Patriot отримає Україна

Перші системи Patriot були розроблені ще в 1969 році, а на озброєнні США з'явилися тільки в середині 1980-х років. До слова, назва Patriot – це абревіатура від Phased Array Tracking Radar to Intercept on Target, що українською можна перекласти як "Радар стеження з фазованою решіткою для перехоплення цілі".

Ці системи ППО дуже добре зарекомендували себе як протиракетні комплекси під час війни в Перській затоці в 1991 році.

Зараз існують 3 основні модифікації цього зенітно-ракетного комплексу. Крім основного, є ще PAC-2 і PAC-3. Тож існує ймовірність, що партнери нададуть нам саме ці моделі Patriot.

ЗРК Patriot технічні характеристики

ЗРК Patriot / Фото Пентагону

Пояснення просте – модифікації PAC-2 і PAC-3 мають суттєві розбіжності у принципах роботи. Наприклад, ракети старішої модифікації вибухають біля повітряної цілі, а новішої – влучають прямо в ціль. Крім цього, PAC-3 відкриває більше можливостей для ППО, однак вона є значно дорожчою за PAC-2. Саме тому, можливо, Україна отримає обидва типи, оскільки використання лише комплексів новішої модифікації – це більші витрати на обслуговування.

Основні характеристики та можливості ЗРК Patriot

ЗРК Patriot є потужним засобом протиповітряної оборони, який значно посилить захист українського неба від ворожих цілей. Цей комплекс здатен перехоплювати цілі на відстані від 3 до 80 кілометрів на висоті від 60 метрів до 24 кілометрів.

На пусковій установці другої модифікації можна розмістити 4 ракети, а третьої – 16. Радіус дії ЗРК – 150 кілометрів і більше. Тобто це вдвічі більше, аніж у комплексів С-300, які наразі використовує Україна для захисту неба.

Швидкість ракет Patriot сягає до 5 000 кілометрів на годину.

ЗРК Patriot  переваги та можливості для України

ЗРК Patriot може протидіяти різним типам озброєння / Фото Пентагону

Цей ЗРК може протидіяти ракетам, авіації та дронам. Зокрема, що важливо, Patriot здатен збивати балістичні ракети – наприклад, "Іскандери". Радіус протидії балістичним цілям – до 35 кілометрів.

Щодо С-300, ситуація складніша, адже в них малий радіус дії. Тому росіяни використовують їх для ударів з Бєлгорода по Харкову чи прифронтових населених пунктах з тимчасово окупованих територій. Ці ракети летять дуже швидко. Чи зможе Patriot збивати такі цілі – можна буде дізнатися лише на практиці.

Крім балістики, цей ЗРК (якщо говорити про модифікацію PAC-3) може вражати гіперзвукові ракети, такі як "Кинджал" чи "Циркон".

Загроза для ворожої авіації

Ще один важливий момент – великий радіус дії ЗРК дозволить фактично відігнати ворожу авіацію на тимчасово окупованих територіях. Адже при розміщенні в прифронтових районах чи поблизу них Patriot зможе збивати російські літаки чи гелікоптери над територіями, які тимчасово контролює ворог.

ЗРК Patriot підсилить ЗСУ

ЗРК Patriot в дії / Фото Пентагону

До слова, в американського ЗРК висока ймовірність ураження цілі – до 80%, але у бойових умовах цей показник коливається у межах від 40 до 60%. Крім того, Patriot може одночасно обстрілювати 8 цілей.

Вартість однієї батареї Patriot становить близько 1 мільярда доларів. Ракети до комплексу, маса яких становить 912 кілограмів, коштують близько 3 мільйонів доларів.