Європа та США підтримують Україну в її боротьбі, водночас не забуваючи і про власну обороноспроможність. У Німеччині ухвалили план дій на випадок нападу Росії на НАТО, передали ЗМІ.

Дивіться також Шольц не заперечив передачу Україні ракет Taurus

Що відомо про плани Німеччини надати Україні Patriot

Батарея Patriot стане однією з трьох, які уряд канцлера Олафа Шольца вже пообіцяв надати Україні, в тому числі нещодавно, у квітні,
– наводять дані журналісти.

Та Німеччина ще не прийняла остаточного рішення. Водночас там шукають шляхи, як швидко доставити обладнання Україні. Якщо рішення ухвалять, це стане наданням четвертої батареї ППО Patriot.

У травні міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що уряд зібрав майже 1 мільярд євро на додаткову підтримку протиповітряної оборони, передусім на ракети. А ще Берлін поставив десятки зенітних гармат Gepard і декілька зенітно-ракетних комплексів Iris-T.

Але ця допомога зросла, бо Силам оборони треба відбивати наступ росіян на Харківщині. Тож країни ЄС почали міркувати про виділення додаткової зброї або й оголошувати про це.

"Союзники, в тому числі США та Румунія, розглядають можливість надіслати по одній батареї Patriot. Італія має намір надіслати одну зі своїх систем SAMP-T після саміту Великої сімки, який відбудеться цього місяця", – пишуть журналісти.

Patriot в Україні

Один із німецьких генералів заявив: Україна може збивати їхніми Patriot літаки над Росією. Цією ППО можна боротися з російською авіацією, яка скидає КАБи та ФАБи, але генерал не сказав, чи вже знайшли таке застосування ЗРК Patriot.

Цікаво, що українські волонтери захищають життя наших воїнів і техніку, будуючи макети. Гаубиця Д-20, зроблена із труб і шин, настільки прикувала увагу росіян, що вони вже місяць б'ють по ній, витрачаючи сотні доларів. Тим часом справжня гаубиця з-за дерев убиває окупантів. Волонтери збираються створити і дерев'яний макет ППО Patriot – ця ціль точно зацікавить загарбника.