Шольц прокоментував можливість передачі Україні Taurus під час своєї промови в уряді.

Дивіться також До мирних переговорів між Україною та Росією "ще дуже далеко", – Шольц

Шольц пом'якшив позицію щодо передачі Україні Taurus

Під час обговорення передачі Taurus Шольц, нарешті, не заперечив категорично таку можливість. Він лиш заявив, що несе відповідальність за те, щоб "кожна дитина, яка народилася сьогодні в Німеччині, не переживала війну у своїй країні".

Він також додав, що перед будь-якими рішеннями щодо Taurus Німеччині слід провести консультації зі своїми союзниками.

Ми будемо діяти виважено. Ми ретельно зважуємо всі ризики. Я підтримую це як канцлер, відданий миру та безпеці Німеччини,
– сказав Шольц.

Нагадаємо, що раніше канцлер дозволив бити німецькою зброєю по території Росії, хоч раніше запевняв, що цього не відбудеться.

Що варто знати про дозвіл від Німеччини на удари по Росії

  • Україна отримала дозвіл від Німеччини бити по території Росії її зброєю, але з певними обмеженнями. Стріляти можна лиш з Харківської області, а максимальна зона ураження цілей становить не більше 40 кілометрів.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна може захищатися від нападів на свою територію, міста та громадян.
  • За словами канцлера, рішення про зняття обмежень на застосування німецької зброї було ретельно продумано у співпраці з "друзями та союзниками" Берліна. Він також висловив упевненість в тому, що це не призведе до ескалації.