Віцепрем'єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак не говорив, що Україна вже отримала ЗРК Patriot. Він ствердив, що позитивне рішення про передачу Києву цього ЗРК було прийнято завдяки зусиллям Польщі.

Дивіться також Україна поки не отримала Patriot: Резніков розповів, що може змінити ситуацію на фронті

У Польщі пояснили висловлювання міністра оборони

"Намір віцепрем'єр-міністра, міністра національної оборони Маріуша Блащака полягав у тому, щоб вказати (в інтерв'ю La Razon – 24 Канал), що завдяки зусиллям Польщі було прийнято рішення про передачу батареї Patriot", – повідомили в міністерстві, підкресливши, що перші польські танки Leopard вже в Україні.

В міністерстві зауважили, що поява в іспанському виданні згадки від польського міністра про отримання Україною ЗРК Patriot, очевидно, пов'язана з помилкою під час перекладу.

Що кажуть у Повітряних силах

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону повідомив, що Україна не отримувала ЗРК Patriot.

"Безумовно, Patriot буде в Україні, рішення прийнято, люди навчаються. Очікуємо найближчим часом. Дійсно, воно буде, відбудеться", – сказав Ігнат.

Полковник зазначив, що українці дізнаються про отримання Patriot, коли командувач Повітряних сил Микола Олещук протестує систему за кермом, або ж коли Повітряні сили сповістять про перший російський літак, який збила ППО.

"Patriot здатен збивати цілі на відстані до 150 кілометрів, аеродинамічні цілі. Балістика менше – 40 кілометрів. Тому наберемося терпіння і будемо очікувати, коли ця новина буде дійсно вже в Україні", – сказав він.

Коли Україна може отримати ЗРК Patriot

Відразу кілька партнерів України зголосилися передати нашій країні ЗРК Patriot. Зокрема, йдеться про США, Німеччину та Нідерланди. Україна отримає 3 батареї Patriot.

Джерело "Інтерфакс-Україна" повідомило, що Україна очікує на прибуття зенітно-ракетних комплексів Patriot та SAMP-T після квітня 2023 року. Відомо, що українські військові проходять навчання на цьому ЗРК.

ППО Patrit вже в Україні
Як ППО Patriot допоможе захистити небо над Україною / Інфографіка 24 Каналу

Іспанські ЗМІ вкотре поширили недостовірну інформацію

  • Наприкінці січня іспанське видання El Pais опублікувало заяву речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната про те, що Україна просить 24 літаки F-16. Ігнат спростував цю інформацію.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ пояснив, що він говорив українською, коли для іспанського журналіста перекладали англійською. Відтак, як сказав Ігнат, внаслідок "труднощів перекладу" El Pais опублікувало недостовірну інформацію.
  • За його словами, такі речі негативно впливають, адже це дуже чутлива інформація. Крім того, партнери не люблять, коли видають щось бажане за дійсне.