Упродовж останніх днів ходили чутки про те, що Patriot вже в Україні. І нарешті інформацію підтвердив міністр оборони Олексій Резніков 19 квітня.

Читайте також Перші БМП Bradley вже в Україні, – Пентагон

Небо України стало безпечнішим

Олексій Резніков емоційно розповів про прибуття Patriot з Німеччини. У твітері він зауважив, що для візуалізації мрії потрібно "розповісти про це всьому світові та дати їй життя". Власне, так і сталося з системами Patriot.


Системи ППО Patriot вже в Україні / Фото Міноборони Німеччини

Міністр оборони пригадав серпень 2021 року, коли він ще виконував обов'язки заступника глави уряду з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Тоді він відвідував США з офіційним візитом і вперше заявив партнерам, що: "Нам потрібні Patriot".

Свобода і незалежність нашої країни під загрозою. І що ми почули? Це неможливо! Але неможливе можливо. Сьогодні наше прекрасне українське небо стає більш безпечним, тому що в Україну прибули системи ППО "Patriot"
– наголосив він.

Глава оборонного міністерства підкреслив, що наші сили ППО максимально швидко освоїли системи Patriot. Він також наголосив на тому, що міжнародні партнери України свого слова дотримали, передавши нам установки.

"Це результат наполегливої праці під керівництвом нашого президента Володимира Зеленського", – додав він.

Олексій Резніков також подякував своєму американському колезі Ллойду Остіну, німецькому – Борису Пісторіусі, а також нідерландській – Кайсі Оллонгрен. Також висловив подяку американському, німецькому та нідерландському народу.

Ворог забоїться підлітати до України

Зауважимо, що останнім часом росіяни атакують Україну керованими авіаційними бомбами. В ефірі 24 Каналу речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що системи ППО Patriot – далекобійні. І вони можуть діставати на відстань до 150 кілометрів. А це означає, що з їхньою допомогою можна буде відганяти від українських кордонів російські літаки.

Також ці установки здатні збивати балістичні ракети на відстані 40 кілометрів. І це будуть перші в Україні системи, здатні знищувати "Іскандери" та інші цілі. Це, безумовно, "посилення та історичний крок, який відбувається саме у ці дні".