На думку депутата-регіонала Олексія Плотнікова, у другому читанні вона буде розглянута вже в квітні.

“Те, що та концепція, яка була оприлюднена в парламенті, в тому числі, на парламентських читаннях, пенсійна реформа потребує доопрацювання - це зрозуміло, але не можемо ми її доопрацювати безкінечно. Колись треба зупинитись і колись треба прийняти”, - каже народний депутат Олексій Плотніков.

Болюче підвищення пенсійного віку експерти називають необхідністю, мовляв, до 60 років доживають понад дві третини чоловіків і 85% жінок.

“Мені зараз 43 роки, якщо залишається цей пенсійний вік, який є зараз, - 55 років, то за 12 років я вже маю йти на пенсію, але я чудово розумію, що насправді, я прожила тільки половину свого життя, що решта 30 років я маю сидіти на пенсії? Це нісенітниця, це просто ненормальний, нераціональний, неефективний розподіл життєвого циклу”, - каже Лідія Ткаченко.

Натомість, противники нововведень наголошують - законопроект непоганий, але тільки частково. Наприклад, накопичувальна система пенсій - це позитив, але озвучений метод запровадження - не годиться.

“Держава мала б більш активно впливати на накопичення і захищати, і пропонувати ті інструменти, які б дали відповідь на найпоширеніше питання - де гарантії накопичувальних пенсійних активів, де гарантії того, що вони не будуть втрачені?”, - каже екс-голова Держфінпослуг Валерій Альошин.

“Те, що пропонується, ще раз повторюю, це не є реформа. Спроба вирішити проблеми фінансової частини пенсійного фонду тими пропозиціями, які погіршують життя працюючого пенсіонера це просто неприйнятно”, - каже голова ФПСУ Василь Хара.

Нагадаємо, у проекті Меморандуму про економічну співпрацю і фінансову політику, який підписали у Києві в лютому Україна та МВФ, зазначено, що пенсійна реформа - ключове зобов'язання України для отримання чергового траншу кредиту. Ухвалити урядовий пенсійний закон Верховна Рада повинна вже до кінця місяця.