Відповідну інформацію головний представник Пентагону озвучив на брифінгу від 5 січня, інформує 24 Канал. Він зазначив, що Bradley допоможуть Україні транспортувати піхоту в місце бою.

Зауважте Україна отримає БМП Bradley від США: головні переваги бронетранспорту

Що відомо про Bradley, які нададуть Україні

Видання The WarZone написало, що, за словами Пета Райдера, Україна отримає бойові машини піхоти M2 Bradley у версії M2A2 ODS.

Цю модифікацію M2A2 ODS (Operation Desert Storm) США розробили на основі досвіду, який отримали під час війни в Іраку 1991 року. В Штатах її називали операція "Буря в пустелі".

Відомо, що на модифікованій Bradley встановлено:

  • бойову інформаційно-керуючу систему FBCB2 (Force XXI Battle Command Brigade and Below). Вона дає можливість обмінюватися інформацією з розвідувальними супутниками та всіма підрозділами, що мають аналогічні пристрої;
  • лазерний далекомір ELRF (Eye-Safe Laser Rangefinder) з дальністю дії в 10 кілометрів від компанії Fire Control Systems;
  • тактичну навігаційну систему TACNAV (Tactical Navigation System) із приймачем GPS;
  • цифрову систему орієнтування DCS (Digital Compass Systems).

Окрім того, ця бойова машина піхоти має тепловізор. Ба більше, в комплектації змінено організацію простору в десантному відділенні: замість індивідуальних крісел там дві лави на три сидіння кожна. Згідно з досвідом, це дозволяє десанту швидше залишати бойову машину.

Важливо, що ця бойова машина піхоти має 8-циліндровий дизельний двигун потужністю 600 кінських сил, максимальну швидкість – 38 миль (орієнтовно 60 кілометрів) за годину, дальність польоту – 250 миль.

Що відомо про новий пакет допомоги від США

  • 6 січня США оголосили про новий пакет допомоги на 3 мільярди доларів. Згодом в Міноборони США опублікували перелік зброї, яка увійшла в новий пакет.
  • Мовиться про 50 бойових машин піхоти Bradley з 500 протитанковими ракетами TOW і 250 000 патронів калібру 25 міліметрів; 100 бронетранспортерів M113, ракети ППО RIM-7 та багато іншої техніки.
  • Володимир Зеленський заявив, що це саме та допомога, яка потрібна. Адже там є нові гармати й снаряди, зокрема високоточні, нові ракети та дрони.