Так, речник Міністерства оборони США бригадний генерал Патрік Райдер повідомив, що відповідних заяв у Пентагоні не озвучували. Мовляв, як тільки рішення буде прийнято, про це обов'язково повідомлять.

Увага США вже найближчим часом можуть оголосити про передачу Abrams Україні, – WSJ

Наразі немає жодних заяв від Пентагону щодо відправки танків "M1 Abrams" в Україну,
– зазначив Патрік Райдер.

Втім, можливо, ключове у словах Патріка Райдера саме "поки не готові". Так, CNN пише з посиланням на трьох офіційних осіб США, які знайомі з обговореннями, адміністрація Байдена завершує плани щодо відправки американських танків Abrams в Україну і може зробити офіційну заяву вже цього тижня.

Зазначають, що оголошення про танки може бути частиною спроби розірвати дипломатичну суперечку з Німеччиною, яка заявила, що не відправлятиме свої танки Leopard в Україну, якщо США також не погодяться відправити свої танки M1 Abrams.

США можуть оголосити про передачу Abrams у середу

Агенство AP пише, що США можуть оголосити про постачання Abrams Україні вже в середу.

При цьому зазначають, що на постачання можуть піти місяці.

США можуть передати близько 30 Abrams

Politico повідомило, що в адміністрації президента США Джо Байдена нібито розглядають можливість передачі Україні близько 30 танків M1 Abrams.

За словами неназваних американських чиновників, заява про постачання американських танків Abrams Україні може бути зроблена вже цього тижня.

Видання посилається на високопоставлене джерело, яке запевнило що Пентагон ніколи не знімав танки з порядку денного.

Чому США вагаються

Військові США стверджували, що ці танки не такі вже й прості в обслуговуванні та експлуатації. Вони вимагають значної підготовки та матеріально-технічної підтримки.

Втім, західні видання все ж повідомляють, що Байден може передати Україні десять танків Abrams, щоб вплинути на Німеччину.

Зокрема, у Конгресі закликали передати Києву ракети далекої дії ATACMS, а також танки. Там припустили, що взимку Росія почне новий наступ, тому танки просто необхідні Україні.

Вам може бути цікаво "Чого, в біса, ми чекаємо": Борис Джонсон потужно закликав надати Україні зброю