Що відомо про проблеми з інтернетом в Білорусі

Проблеми з доступом до інтернету в білорусів розпочались близько 8 ранку. Це збіглось із початком голосування на виборах.

До теми У Білорусі розпочались президентські вибори: як проходить голосування

Заступник гендиректора "Белтелекому" Вадим Шайбаков каже, що перебої в роботі інтернету пов'язані з високим трафіком, зокрема, із-за кордону.

Поки не можемо визначити, генерують його люди чи машини – зараз працюємо над цим,
– заявив він.

Які сервіси працюють з перебоями

  • Видання Euroradio.by, яке часто висвітлює протести в Білорусі відкривається лише через проксі-сервер – VPN. Також доступ заблокований до сайту опозиційного лідера Віктора Бабарико.
  • Сайти правозахисного центру "Весна", Naviny.by, Tut.by, Nn.by, "Радіо Свобода", "Білоруський партизан" наразі доступні.
  • Відправлення повідомлень через Viber відбувається із затримкою приблизно в 10 хвилин.
  • Водночас в Telegram фото та відео завантажуються дуже повільно.

Крім Мінська, повідомлення про жахливий інтернет надходять і з інших великих міст.

Водночас Національний центр реагування на комп'ютерні інциденти Білорусі запевняє, що державні ресурси зазнали хакерської DDOS-атаки. Мовляв, саме тому інтернет в країні працює з перебоями.

Як проходять вибори президента Білорусі: останні новини

  • 9 серпня у Білорусі відбуваються президентські вибори. Чинний президент країни Олександр Лукашенко намагатися залишитися при владі. Сам він уже встиг проголосувати. Після цього він заявив, що не допустить громадянської війни після виборів.
  • Голосування на 5 767 виборчих дільницях стартувало о 8:00 та завершиться о 20:00. Загалом очікується, що на цьогорічних виборах зможуть проголосувати приблизно 6,8 мільйона білорусів.
  • Відзначимо, що в ніч проти 9 серпня в Мінську з'явилась військова техніка. У місті помітили колони бронетранспортерів.
  • Напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.