Про це в ефірі телемарафону розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба – передає 24 Канал. Водночас очільник МЗС зазначає, що рішення про передачу активів важке, однак неминуче.

Дивіться також 10 мільярдів для Орбана – помилка Урсули․ Як Угорщина знову може шантажувати ЄС і Україну?

Рішення щодо активів непросте

Дмитро Кулеба розповів, що 18 січня в Давосі велася активна робота щодо теми російських активів. Він нагадав, що мова йде про суму у районі 330 мільярдів євро. За словами очільника МЗС, це шалені кошти, на які Україна заслуговує.

Україна почала голосно говорити про необхідність ухвалення комплексного рішення про те, щоб ці гроші ми могли використовувати на потреби нашої армії та нашого відновлення,
– зазначив міністр.

У Швейцарії відбулося декілька важливих розмов, які впливатимуть на рішення щодо заморожених активів. Там зібралися фінансисти, юристи, політики, яким належить ухвалити рішення. Кулеба наголосив, що воно складне, але воно неминуче і потрібне якнайшвидше.

При цьому він додав, що передачі самих прибутків від російських активів буде недостатньо, тому потрібно комплексне рішення. Росія має заплатити за свою агресію.

Заморожені гроші Росії

  • Під час зустрічей Всесвітнього економічного форуму у Давосі, президент України Володимир Зеленський закликав ухвалити "сильне" рішення щодо заморожених активів, які знаходяться у західних банках, "на користь оборони від російської війни та реконструкції" України.
  • Володимир Зеленський зазначив якщо ці кошти не можна використати на військові потреби, то ці гроші пішли б, перш за все, на відбудову України. Однак навіть вони не покриють всі збитки, які зараз оцінюють у 700 мільярдів євро.
  • Проте спроби вилучити заморожені активи Росії – рухаються повільно. Не лише юристи, а й політики сперечаються щодо того, чи буде це законним вилученням та що за ним слідуватиме.
  • ЗМІ пишуть, що Росія переконана, що європейські столиці піддадуться тиску США, а тому вже "попрощалася" зі своїми активами. Кремль готовий на судовий позов, однак він навряд чимось допоможе. Водночас Росія готова погрожувати "заходами у відповідь",