Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

"Зараз проводиться дуже важлива і дуже потрібна робота, коли ми знову актуалізуємо списки – кожен у себе. Ми повинні зустрітися 18 січня і обмінятися актуальною інформацією і актуальними списками. Після цього почнуться переговори щодо наступного етапу", – розповіла Лутковська в інтерв’ю каналу "112 Україна".

Читайте також: Екс-заручник бойовиків вказав на загрозу для українців, які досі перебувають у полоні

При цьому вона висловила сподівання, що цього разу все пройде набагато швидше, адже більшість процедур обміну полоненими було пропрацьовано в рамках попереднього обміну.

Омбудсмен також заявила, що Україна продовжуватиме вимагати звільнення тих осіб, які були подані попереднього разу, однак окупанти не відпустили їх.

"Україна спочатку розшукувала більше 94 чоловік. На жаль, були звільнені в рамках останньої процедури 74 людини. Відповідно, ще як мінімум 20 осіб перебувають на непідконтрольній території. І список тих, за кого ми будемо боротися, напевно навіть буде більше", – зазначила Лутковська.

Нагадаємо, 27 грудня відбувся найбільший обмін полоненими. Україна повернула на підконтрольні території 73 своїх громадян (ще одна звільнена жінка залишилася в окупованому Донбасі), натомість віддала бойовикам 233 особи.