Таку думку 24 Каналу озвучив ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. За його словами, якби заколот Пригожина мав продовження, то це був би гарний приклад для білорусів, як можна повалити диктатора.

До теми Лукашенко провів перемовини з Пригожиним: той прийняв його пропозицію

"Є вірогідність того, що полк Калиновського, який воює проти росіян в Україні, міг би піти на Мінськ та скинути Лукашенка. Щоб не давати такий приклад, як потрібно скидати диктаторів, Лукашенко захищав насамперед самого себе", – зауважив він.

Лукашенко отримав двох боржників

Жирнов зазначив, що Пригожин зробив все, аби врятувати Пригожина, якому загрожувала смертна кара, та Путіна, якого могли повалити, якби до вагнерівців приєднались збройні сили.

Лукашенко має двох боржників. Він врятував життя Пригожину. На наступний раз він буде йому винен, бо Лукашенко пообіцяв дати Пригожину притулок у Білорусі. І Путін винен Лукашенку. У Лукашенка є можливість отримати від Путіна дуже великі відкупні,
– вважає ексагент КДБ.

Колишній співробітник Служби зовнішньої розвідки Росії підкреслив, що останні події – це репутаційна втрата для Путіна, але виграш для Пригожина та Путіна.

Жирнов про заколот Пригожина: дивіться відео

Роль Лукашенка у завершенні повстання

  • Увечері 23 червня Євгеній Пригожин заявив, що нібито за наказом Сєргєя Шойгу регулярні війська обстріляли тилові позиції вагнерівців. Він оголосив війну міноборони Росії.
  • У ніч на 24 червня вагнерівці безперешкодно рухались Ростовом-на-Дону, захопили всі військові об'єкти в місті, включно з аеродромом. Також вони досягли успіху у Воронежі та навіть перебували у Московській області, за приблизно 200 кілометрів до столиці Росії.
  • Алєксандр Лукашенко ввечері 24 червня повідомив, що цілий день вів перемовини з Євгєнієм Пригожиним. Пригожин прийняв пропозицію нелегітимного лідера Білорусі.
  • Ватажок ПВК "Вагнера" підтвердив, що забирає свої війська у польові табори, бо начебто "не хоче жертв та крові".
  • Крім того, Пригожин сказав, що у російської влади буцімто була думка "розформувати вагнерівців". Йому також пообіцяли розв'язати питання з Шойгу та Гєрасімовим.