На його підтримку на вулиці венесуельської столиці Каракаса, вийшли тисячі жителів.

Читайте також: У Венесуелі оголосили нового президента після масових протестів проти Мадуро: фото і відео

Хуана Гуайдо вже визнали демократичні країни, США та Євросоюз.

Місцеве телебачення показує людей, які нібито вийшли на вулиці, щоб підтримати нещодавно переобраного президента Ніколаса Мадуро. До того ж, він – фаворит Росії.

Ніколас Мадуро протести у Венесуелі переворот у Венесуелі
Ніколас Мадуро

Проте це ж телебачення не показує, що мітинги проти цього диктатора по країні – значно масштабніші. Ніколаса Мадуро звинувачують у захопленні влади. Окрім посади президента, він ще й зберіг за собою посаду глави МЗС країни. Його дружина є членом провладної політичної партії.

венесуела протести у венесуелі венесуела останні новини переворот у венесуелі
Люди вийшли на вулиці проти Ніколаса Мадуро, який захопив владу

Жителі Венесуели не згодні з такою узурпацією влади в руках однієї людини. І підозрюють, що вибори, в яких 10 січня Мадуро нібито переміг, є нелегітимні.

Узурпатор Мадуро повинен покинути владу, яку здобув незаконно. Виборчий процес був нелегітимним. Ми сьогодні тут, щоб підтримати нашого тимчасового президента Хуана Гуайдо,
– сказала протестувальниця Іріс Медіна.

Поліцейські та армія намагаються вгамувати протестувальників. Вже 16 людей загинули, демонстрантів заарештовують та б'ють.

Венесуельці вже обрали собі нового лідера – главу парламенту, опозиційного політика Хуана Гуайдо та визнали його президентом.

Перед Богом Всевишнім, Венесуела, щодо моїх колег у Національній Асамблеї, я присягаю формально взяти на себе повноваження Національної виконавчої влади як президента, що відповідає за Венесуелу,
– заявив народний президент Венесуели Хуаг Гуайдо.

Демократичні країни вже висловили свою підтримку Гуайдо та визнали його президентом. Це Сполучені штати, Канада, країни Південної Америки та Євросоюзу.

протести у венесуелі останні новини венесуела гуайдо
Місцеве телебачення по-різному висловлює протести у країні

"Ми визнаємо і висловлюємо нашу повну підтримку тимчасовому президенту Венесуели Хуану Гуайдо", – зазначила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

Колумбія визнає Хуана Гуайдо президентом Венесуели і підтримує перехід до демократії, щоб венесуельський народ був звільнений від диктатури,
– наголосив президент Колумбії Іван Дуке.

Прихильники чинного очільника Мадуро події у країні називають "спробою державного перевороту". Легітимність Гуайдо, слідом за Канадою, визнали Аргентина, Бразилія, Парагвай і Чилі. Мадуро законним лідером досі вважають Мексика, Туреччина, Болівія, Куба та Російська Федерація. Зазначимо, що у Латинській Америці саме Венесуела – найбільший імпортер озброєння з Росії.

Хто підтримує президента Венесуели Мадуро: дивіться відео 24 каналу

Венесуела – найбагатша нафтою країна в світі. Проте через дії диктаторської влади її економіка опинилася у кризі. В країні гіперінфляція, а жителям не вистачає грошей на їжу.

Хуан Гуайдо протести у венесуелі венесуела останні новини
Хуан Гуайдо

Історія повторюється – подібна ситуація була наприкінці 50-х років. У ці дні у Венесуелі відзначають 61 річницю повалення режиму військового диктатора Маркоса Хіменеса. Тож і сьогодні венесуельці сподіваються повторити історію та повалити диктатора вдруге.