Номінантів на почесне звання відзначають за значні зусилля для просування ефективного контролю над озброєннями, нерозповсюдження та роззброєння, підтримання ядерної та радіаційної безпеки, а також підвищення обізнаності про загрози, які створює зброя масового ураження.

До теми У Зеленського заявили, що ЗАЕС має перейти під контроль Енергоатома: росіяни знову бісяться

Переможця оголосять 13 січня

Цьогоріч за героїчні зусилля з підтримки ядерної та радіаційної безпеки на атомній станції в умовах величезних труднощів, спричинених російською військовою окупацією та в умовах триваючих обстрілів станції, номінували персонал ЗАЕС,
– повідомив Енергоатом.

Організатори премії висловили сподівання, що номінація допоможе ще більше висвітлити важливі зусилля людей, які обслуговують та експлуатують ЗАЕС.

Переможця визначатимуть за результатами онлайн-голосування, яке розпочалося 8 грудня 2022 року і триватиме до 12 січня 2023-го. Результати оголосять 13 січня. Віддати свій голос на підтримку працівників ЗАЕС можна за цим посиланням.

Яка ситуація на Запорізькій АЕС

  • Російські військові у березні 2022 року захопили ЗАЕС, влаштувавши стрілянину на території атомної станції. Влітку росіяни почали систематично здійснювати провокації на ЗАЕС, зокрема обстрілювати її.
  • При цьому кремлівські пропагандисти цинічно звинувачували в цьому ЗСУ. Україна відразу закликали міжнародних спостерігачів відвідати Запорізьку АЕС, чому Росія намагалася перешкодити.
  • У вересні місія МАГАТЕ таки побувала на ЗАЕС, через що Росія тимчасово вивела свої війська з території атомної станції. Згодом росіяни повернулися до провокацій.
  • Нещодавно в МАГАТЕ заявили про певний прогрес у досягненні угоди щодо створення зони безпеки навколо ЗАЕС. Водночас в Енергоатомі попередили, що Росія готує нові провокації.