Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. Він зауважив, що від співпраці Білорусі та Росії у війні проти України може суттєво постраждати економіка Угорщини.

Дивіться також Скандальний угорський глава МЗС Сіярто прилетів до Білорусі "говорити про мир" в Україні

За словами Світана, з Новозибкова (Росія) на Мозир (Білорусь) йде нафтова труба, яка там розгалужується, частина її йде в сторону Польщі на Німеччину, а частина через Україну прокладена до Угорщини. Саме ця труба постачає нафтопродукти до більшості угорських підприємств.

Мозирський НПЗ є легальною воєнною ціллю, оскільки він живить своєю продукцією російсько-білоруські війська,
– додав військовий експерт.

Загроза угорській економіці

Світан припустив, що після можливого удару по заводу, який розташований за 50 кілометрів від українського кордону, він однозначно буде зруйнований. Тому рух нафтопродуктів до Угорщини буде припинено.

Це може спричинити крах угорської економіки, тому, найімовірніше, Сіярто полетів вмовляти Алєксандра Лукашенка ухилитися від певних наказів Владіміра Путіна, переконаний Світан.

Світан про візит глави МВС Угорщини до Білорусі: дивитись відео

Військова співпраця Білорусі та Росії: що відомо

  • У Білорусі періодично імітують зліт МіГ-31, аби перевірити реакцію українських Повітряних сил та засобів ППО.
  • У Генштабі розповіли, що після закінчення воєнних навчань у Білорусі авіаугруповання ворога досі залишаються на кордоні. Водночас на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках наступальних угруповань противника не фіксують.
  • З 16 січня розпочалося чергове спільне військове навчання Білорусі та Росії. Ці навчання відбуваються фактично постійно.