Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Східного угруповання військ Ілля Євлаш. Він також розповів, які проблеми приносить окупантам вогневий контроль цієї дороги, передає 24 Канал.

До теми ЗСУ просуваються біля Роботиного та закріплюються під Бахмутом: карта фронту за тиждень

Ентузіазму окупантам не додає

Євлаш розповів, що після того, як ЗСУ почали тримати під вогневим контролем трасу Бахмут – Горлівка, противнику значно складніше постачати різного виду забезпечення до свого угруповання на цьому напрямку й до населеного пункту Бахмут, оскільки це одна з ключових трас на південному напрямку. Проте ворог має й інші лінії сполучення. Зокрема – траса, яка веде з Соледару, й інші дороги, які ведуть з тимчасово окупованих територій.

Це такий "перший дзвіночок", який досить ускладнив постачання та пересування на цьому напрямку. Оскільки, навіть якщо везе якась машина боєприпаси або особовий склад, знаєте, використовувати цю дорогу, розуміючи, що поряд може лягти 155-мм фугас, не додає ентузіазму та мужності окупаційним військам на цьому напрямку,
– повідомив Євлаш.

У ЗСУ наголосили, що постійно слідкують за будь-якими пересуваннями цією трасою. Сили оборони виявляють усі технічні засоби та наносять вогневе ураження по цілях.

Яка ситуація у росіян на Бахмутському напрямку

  • Ілля Євлаш 20 вересня повідомив, що ЗСУ взяли під контроль трасу Бахмут – Горлівка. Він пояснив, що ця артерія постійно та досить ефективно використовувалась росіянами для постачання їхнього угруповування у Бахмуті. Тепер же вогневий контроль ЗСУ унеможливить або серйозно ускладнить постачання та використання цієї траси з боку противника.
  • Наразі логістика ворога на Бахмутському напрямку дуже ускладнена. Разом з тим, росіяни не полишають спроб відбити у ЗСУ Кліщіївку та Андріївку. А ось для Сил оборони звільнення цих населених пунктів від окупантів є важливим – тепер неподалік Бахмута для українських захисників відкрився тактичний плацдарм, який впливає на подальші перспективи наступу та звільнення територій.
  • Як повідомляв раніше Євлаш, ЗСУ під Бахмутом працюють над тим, аби перерізати логістичні шляхи окупантів. Також Сили оборони роблять все, аби знекровити росіян на цій ділянці фронту.