Вони з ганьбою під крики фашисти просто поїхали, – активістка

Активістка Ірина Земляна на своїй сторінці у фейсбуці розповіла, як 9 травня зірвали покладання квітів до радянського пам'ятника у столиці Польщі.

До теми У Варшаві напали на російського посла: облили червоною фарбою

Вона повідомила, що разом з іншими активістами впритул підійшла до російського посла. Після цього вони розлили на себе штучну кров.

Активістка Земляна заявила, що штучна кров потрапила на посла Росії. Вона також розповіла, що Сергій Андрєєв прийшов не сам, а зі своїм посіпакою, на якого теж потрапила червона рідина.

Земляна заявила, що активісти не дали росіянам покласти вінок та квіти, після чого ті втекли.

Вони з ганьбою під крики "фашисти" просто поїхали і ми не дали їм покласти квіти,
– розповіла вона.

У Варшаві напали на російського посла: що відомо

Напередодні 9 травня посольство Росії у Польщі оголосило, що "змушене обмежити" формат заходів до "дня перемоги" через погрози в соціальних мережах.

Протягом 8 – 9 травня у Варшаві відбулися масштабні акції на підтримку України. Через це росіяни в Польщі банально боялися підійти до українців.

Разом з тим російський посол Сергій Андрєєв таки вирішив продемонструвати відданість президенту Росії Володимиру Путін. Він всіляко намагався потрапити на цвинтар радянських воїнів, щоб покласти квіти.

Коли він тільки прибув, то його оточили активісти, внаслідок чого навіть виникла сутичка. Після того, як посла Росії облили червоною фарбою, він висловив підтримку Путіну.

"Я пишаюся своїм президентом. Ці території не належать Україні", – заявив Андрєєв, маючи на увазі окуповані території ОРДЛО.

Цікаво, що інцидент з послом висвітлили російські пропагандистські ЗМІ. У їхніх сюжетах відсутній звук, адже активісти кричали на його адресу "фашисти" й "Путін х**ло".

Росія провалила святкування 9 травня

Російські військові планували провести так звані "паради перемоги" на окупованих територіях України. Та плани Кремля провалилися.

У Міністерстві оборони України пояснили, що українці відмовилися підтримувати окупаційний режим Росії. Війська агресора зустрілися з потужним опором українців, через що не змогли використовувати їх у своїх цілях.

Наприклад, у блокадному Маріуполі, де досі перебуває близько 100 тисяч людей, місцеві мешканці не прийшли на парад окупантів. Росіяни вирішили пронести містом 300-метрову георгіївську стрічку.

Та окрім військових Росії та колаборантів, на парад більше ніхто не прийшов. Вулиці Маріуполя були порожні. М'яко кажучи, не надто яскравим був парад і в Москві.

На головній площі Москви так і не побачили обіцяну авіацію, проліт якої скасували начебто через погану погоду. Також росіяни стягнули на Красну площу залишки своєї техніки.

Дізнайтесь більше – у Варшаві російського посла облили червоною фарбою: дивіться відео