Про це в ефірі телемарафону повідомила начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк. Вона зазначила, що підрив стався раптово.

Дивіться також З вікна на човен: волонтер із затопленого Херсона показав в ефірі, як рятує сім'ю із собакою

Чи були готові Сили оборони до підриву

Гуменюк розповіла, що підрив дамби був одним з божевільних варіантів подій. Водночас відповідний план розвитку подій Сили оборони відпрацьовували неодноразовою.

Ми знали, що може бути така ситуація і говорили про те, що треба підготувати і населення, але, все ж таки, відбулось це досить раптово,
– зазначила начальниця пресцентру.

Вона також додала, що військове керівництво відчувало, що ворог нервується, не знає, звідки йому чекати контрнаступу і може вдатися до найбожевільніших кроків. Власне, так і сталось, каже Гуменюк.

Крім того, речниця зазначила, що звинувачення Сил оборони у підриві – це класичний спосіб пропаганди росіян і вони робили акцент на цьому з самого початку повномасштабної війни.

Росіяни підірвали Каховську ГЕС: найважливіше, що треба знати

  • Зранку 6 червня Оперативне командування "Південь" повідомило, що російські загарбники підірвали окуповану Каховську ГЕС у Херсонській області.
  • Росіяни панічно бояться контрнаступу Збройних Сил України. У Генштабі ЗСУ повідомили, що ворог вдався до вчинення екоциду для того, щоб не допустити просування наших військових.
  • Але Росія не здолає українців. Україна обов'язково відбудує гідроелектростанцію. Генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота заявив, що нову та потужнішу Каховську ГЕС побудують на тому ж місці після деокупації.