Про це 24 Каналу розповів волонтер з Нової Каховки Стефан Воронцов. За його словами, раніше російські військові викрадали човни в мешканців. Однак їх чи то розгубили, чи то продали, врешті залишившись без можливості евакуюватись.

Дивіться також Стратегічна помилка чи успішний шантаж: чим може обернутися для Росії підрив Каховської ГЕС

Не допомагають ні своїм, ні нашим

Російське командування, як завжди, підтверджує, що своїх таки кидають. Підірвавши Каховську ГЕС, на Лівобережжі Херсонщини залишились російські військові, у яких бракує ресурсу, аби залишити територію.

Вони спочатку покрали усі човни, а зараз їх не можуть знайти та крадуть їх у волонтерів. Хтось намагається врятуватись і якось контролювати лівий берег, хоч це не дуже вдається,
– зазначив Стефан Воронцов.

В окупантів досі є блокпости, але вони уже "для галочки". Там вже не так ретельно перевіряють документи. Однак головна проблема в тому, що росіяни не дають допомогти українцям.

"Але вони й своїм не допомагають. Вони не зовсім розрізняють, де свої, а де ні. Хоч є певна фільтрація, якщо є російський паспорт – виїхати буде легше", – розповів волонтер.

На жаль, через відсутність зв'язку та світла, волонтери не можуть допомогти та вивезти українців в безпеку.

Стефан Воронцов про окупантів на затопленій Херсонщині: дивитись відео

Підрив Каховської ГЕС: що кажуть у світі

  • В адміністрації Джо Байдена повідомили, що супутники-розвідники США зафіксували вибух на Каховській дамбі перед катастрофою. Зауважимо, що Сполучені Штати схиляються до того, що за підривом ГЕС стоїть Росія. Втім американські спецслужби продовжують розслідувати справу для пошуку "переконливих доказів". Для дослідників, проте, зрозуміло, що вибух не міг статися через зовнішнє втручання – дамбу підірвали зсередини.
  • У четвер, 8 травня, після кількаденної мовчанки, в ООН погодились допомогти з евакуацією постраждалих з Лівобережжя Херсонщини. Однак дозвіл для цього має надати Росія. Але без чергового "зашквару" організація довго обійтись не змогла.
  • Вже 9 червня в ООН зазначили, що не впевнені, чи підрив Каховської ГЕС – це воєнний злочин. Мовляв, спочатку треба провести ретельне розслідування. При цьому, представник верховного комісара ООН повідомив, що всі запити на відвідування тимчасово окупованих територій України було відхилено.
  • Додамо, що увечері 8 травня Володимир Зеленський мав розмову з екозахисницею Гретою Тунберг. Вона висловила своє співчуття та запитала у президента, чи може щось зробити для збільшення тиску на міжнародні організації. Незадовго після розмови, у своєму твіттері Грета написала, що Росія вчинила екоцид та має відповісти за свій злочин.