Про це 24 Каналу розповів директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко. Він наголосив, що війна триває, і потрібно готуватися до нових терактів росіян. Зокрема, проти енергосистеми України.

До теми Україна вже звернулася до Міжнародного кримінального суду щодо підриву Каховської ГЕС

"Дефіцит електроенергії пов'язаний з тим, що в нас сильно розбита теплова генерація. Водночас атомні енергоблоки, які від атак не постраждали, мають вийти в планові технічні ремонти", – пояснив Харченко.

Влітку в Україні можуть вимикати світло: дивіться відео

Як вплинув теракт на Каховській ГЕС

Рівень води, яка спускається тепер по Дніпру, в природний спосіб знижується, бо закінчився паводок. Унаслідок цього знижується обсяг виробленої електроенергії.

"Крім того, через терористичну атаку російського режиму на Каховську дамбу нижні електростанції каскаду змушені ще більше обмежувати свою роботу, щоб зменшити потік води нижче по Дніпру", – зазначив фахівець з енергетики.

Коли чекати вимкнень світла

Дефіцит електроенергії в системі очікують улітку, особливо в другій половині липня – першій половині серпня. Це може призвести до певних обмежень споживачів. Зокрема, в пікові години – з 19:00 до 22:00.

До того ж складною обіцяє бути й зима, тому до цього треба готуватися. Ліпше не викидати і тримати в належному стані генератори та павербанки.


Як економити електроенергію / Інфографіка 24 Каналу

Російський енергетичний терор триває: останні новини

  • В Укренерго повідомили, що через підрив Каховської ГЕС наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Однак в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків, які виробляють світло.
  • У Міненерго зазначили, що російський теракт на дамбі позначиться на рівні води на інших українських гідроелектростанціях. Унаслідок цього може виникнути дисбаланс в енергосистемі.
  • Крім того, 9 червня росіяни здійснили масований обстріл України, унаслідок чого пошкодилися об'єкти газовидобутку та лінії електропередачі.