Більшість у Батьківщині була проти Гриценка, хоча знайшлись і захисники.
"Він продовжує очолювати свою партію. На жаль, він не ввійшов в партію "Батьківщина", як це зробив Фронт змін і збирається зробити ПРП. Якщо він не ввійшов, то, з моєї точки зору, він має право на своє бачення якихось політичних подій і може давати оцінку цим політичним подіям", – каже народний депутат від "Батьківщини" Юрій Одарченко.
Готовий віддати мандат разом із Яценюком, – Гриценко
Втім, Анатолій Гриценко відмовився складати мандат – мовляв, готовий це зробити тільки разом із Арсенієм Яценюком, бо той відповідальний за усі негаразди у фракції. Так само, як раніше це пропонували і "тушки", приведені у тому числі і Гриценком, до виборчих списків опозиції. Тим часом і у стосунках між трьома опозиційними фракціями далеко не завжди можна помітити єдність.
УДАР та "Свобода" наполягали на публічній зустрічі
Лідери "Свободи" та УДАРу згодом пояснили – не пішли на Банкову, бо не хотіли бути в ролі ходоків до Президента, які щось вирішують за зачиненими дверима.
"Ця зустріч була кулуарна, без засобів масової інформації, те, що потрібно – видали. А результату цієї зустрічі, крім інформаційного приводу – більше нема", – говорить лідер фракції УДАР Віталій Кличко.
Вони, як політична сила "Батьківщина", – зробили як вважали за потрібне. Ми не вважали за потрібне бавитись в таку дурню, зважаючи на те, що в останню чергу поміняли формат зустрічі. Кому потрібна погоджувальна рада номер два, яку ми щопонеділка бачимо – щоб що, Президент був над процесом?!
– лідер фракції "Свободи" Олег Тягнибок.
Три опозиційні лідери ніколи не посваряться, – Яценюк
Після зустрічі з президентом, на якій, до речі, були ще й лідери фракцій Партії регіонів та комуністів, Арсеній Яценюк переконував журналістів - вони з Кличком і Тягнибоком поважають один одного і ніколи не посваряться. Але політологи вже роблять поправку на майбутні президентські вибори.
Яценюк просив президента відпустити Тимошенко на лікування
Одна з тем розмови Яценюка з Януковичем – дозвіл на лікування за кордоном Юлії Тимошенко. Президент, зі слів опозиціонера, пообіцяв думати, що тут можна зробити. Згодом лідер фракції партії регіонів озвучив позицію влади – Тимошенко винна державі близько півмільярда доларів, тому поки про звільнення йтись не може.
По одному із судових рішень структура, якою керувала Тимошенко безпосередньо, повинна 405 мільйонів, плюс близько 60 мільйонів ще до державного бюджету податків повинні заплатити. Це прямі збитки держави. Це питання вимагає якогось рішення, Президент не може сказати людям, що я ось пробачив борг у 405 мільйонів,
– говорить голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Яким чином борги пов’язані з лікуванням, Єфремов пояснювати не став. Нагадаємо, на своєму об'єднавчому з'їзді "Батьківщина" висунула Юлію Тимошенко кандидатом у Президенти. Втім, як будуть реалізувати це прагнення – у партії не кажуть.