Помолились за Україну і... побились
“Я згадав своє проживання в гуртожитку, коли я закінчував математичний факультет університету Франка, 82-го нам побудували новий гуртожиток, таких було два ліжка, ну зараз вони трошки кращі, робочий стіл, правда, тоді не було холодильника”, - згадує народний депутат від фракції "Батьківщина" Степан Кубів.
Натомість умови праці - привілейовані. Початок роботи - гімн у виконанні хору і молитва за Україну. Урочистості швидко змінилися бійкою, в найкращих традиціях українського парламенту. Свободівці та біло-сердечні стусанами виганяли із сесійної зали двох депутатів - Олександра та Андрія Табалових, які не увійшли до фракції "Батьківщина", хоча обиралися від опозиції: один за списком, інший - під її гаслами.
В перший день свободівці "обживали" своє місце роботи на повну. Під час перерви розпиляли двометровий паркан біля парламенту і виламали двері до Верховної Ради, аби потрапити на вечірнє засідання.
На другий день опозиціонери побилися з регіоналами, тому що останні голосували кількома картками, що є порушенням регламенту і Конституції.
Згодом опозиціонери помітили в залі перебіжчика Олександра Табалова і підняли крик.
Наступна сутичка - через мову. Роздратовані свободівці вимагали від регіоналів виступати в сесійній залі українською.
Заради відновлення роботи парламенту - депутати від фракції регіонів та комуністи заговорили українською мовою, а перебіжчики здали свої картки для голосування.
Очікуване голосування за очікувані кадрові призначення
Парламент новий - голосують по старому. За кандидатуру на посаду спікера та прем’єр-міністра голосували спільно регіонали з комуністами. Активність опозиції на результат не вплинула.
Голосів комуністів і регіоналів вистачило, аби головою Верховної Ради став 66-річний регіонал Володимир Рибак, а віце-спікером - комуніст Ігор Калетнік. Свободівцю Русланові Кошулинському дісталося третє місце в президії. Спільно ПР і комуністи проголосували і за прем`єра Миколу Азарова.
Я не підтримую політику, яку проводять впродовж 20 років в Україні всі уряди. Якщо уряд не буде виконувати обіцянки, ми також поставимо питання про відповідальність уряду за те, що він не виконує,
- заявив лідер фракції комуністів Петро Симоненко.
В опозиції з обранням Рибака та Азарова змирилися. Втім, наполягають, щоб їм вдалося встановити свої правила гри.
Побачите, з часом вони будуть голосувати тільки за себе, з часом вони зрозуміють, що "тушок" в парламенті не може бути, з часом вони будуть виступати виключно українською мовою,
- каже лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок.
“Ми добились того, що всі їхні бійці сіли на місця, і тиснули кнопки “за” і таким чином можна сказати, що нам вдалося змусити ПР виконувати закон і регламент”, - переконаний лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
Стабільної більшості в парламенті не буде, – Фесенко
"Попри те, що у Верховній Раді регіонали з комуністами і деякими самовисуванцями проголосували за кадрові питання, сталої більшості в парламенті не буде", - вважає політолог Володимир Фесенко. А тому ПР доведеться йти на компроміс із опозицією.
Відбувся неформальний закритий кулуарний компроміс, опозиція і “Свобода” не заважала голосуванню по кадрових питаннях, а в обмін за це ПР дала голоси за Кошулинського, 126 голосів ПР за представника “Свободи” - просто так не проголосували б. Так що кожен при своїх призах,
- відмітив політолог Володимир Фесенко.
Вже за день, сам собі попередник і послідовник, Микола Азаров зриває овації на засіданні уряду. Віце-прем’єр Валерій Хорошковський пише заяву про відставку. Бо не згоден із призначенням Азарова, з яким пропрацював 2,5 роки і тільки тепер зрозумів, що той не в змозі провести економічні реформи та забезпечити євроінтеграцію. Політологи переконані - Хорошковський зрозумів, що йому не світить місце в новому Кабміні, а тому зіграв на випередження.
Зараз він зробив крок на зустріч можливого приєднання до опозиції, оскільки він не просто сказав, що він не хоче в цьому уряді, а він сказав, що цей уряд не здатний проводити реформи, треба це розуміти так, що якби я був прем’єром, я був би здатний, а він не може, тоді я пішов,
- пояснив політолог Михайло Погребінський.
“Хорошковський був поінформований, що його кандидатура не пропонувалась до нового складу уряду. З огляду на це заяву про відставку слід розглядати як юридичну некомпетентність та намагання пояснити своє непотрапляння до нового складу Кабінету Міністрів України”, - йдеться в заяві прес-служби Кабінету Міністрів України.
Інші міністри продовжують працювати в Кабміні як виконуючі обов`язки.