Як з'ясувалося потім, зброю, мисливський карабін калібру 7.62 з оптичним прицілом, він вкрав з батькового сейфу. Останні 5 років Хайсер Джемілев страждав від психічного захворювання.

Хайсер Джемілев страждав від психічного захворювання

“Я найбільше побоювався іншого, я побоювався, що він з собою покінчить. Ми його лікували в одній з дуже престижних клінік Стамбула, вони винесли діагноз “психічний розлад””, - розповів Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

У скоєному Хайсер Джемілєв одразу зізнався. Щоправда, питань у справі від цього не зменшилось. На місці злочину правоохоронці знайшли лише одну гільзу. А поранень на тілі вбитого Февзі Едемова нарахували три: у голову, плече та стегно. Де перебував Хайсер у момент пострілу та скільки разів натиснув на курок - не відомо.

“Виходить так, що в голову пройшло, потім поранило руку і в нозі застрягло. Вони разом з сином підв'язували помідори, сидячи навпочіпки, і дійсно так вийшло”, - каже Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

“Чому так відбулося, мета, як стався постріл, який був умисел, це все ми з'ясуємо в процесі слідства”, -каже начальник ГУ МВС України в АРК Михайло Слєпаньов.

Хейсера утримують у СІЗО

Затриманий на місці злочину Хайсер Джемілєв спротиву не чинив та відразу був доправлений до СІЗО. Наразі йому інкримінується навмисне вбивство. Санкція статті передбачає до 15-ти років ув'язнення. Суд обрав запобіжний захід у вигляді двомісячного утримання під вартою та призначив низку експертиз, у тому числі психічну. Захист підозрюваного впевнений, що постріл був випадковим.

“Хайсер при бесіді зі мною до теперішнього часу вказує на те, що з необережності заподіяв смерть своєму товаришеві, з яким знайомий більше 10 років. Сьогодні нічого на мотив з метою позбавити життя не вказує”, - каже адвокат Хайсера Джемілєва Олександр Лісовий.

Родичі та друзі загиблого також дотримуються думки, що вбивство було випадковим. Вони кажуть, що Февзі Едемов у домі Джемілєвих допомагав по господарству й був другом родини.

Покійний допомагав по господарству й був другом родини

“Він не працював ні охоронцем, ніким. Він просто допомагав, він хороший фахівець. Сім'я залишилася - дружина і дитина, і ще маленька дитина”, - розповідає друг загиблого Ділявер Ганієв.

“Тут у всіх стоїть завдання, щоб всі об'єктивно побачили що сталося, а, на мій погляд, тут нещасний випадок – очевидно”, - каже родич загиблого Ахтем Чийгоз.

Справу розслідують під керівництвом прокуратури Криму. Та не залежно від рішень та висновків слідчих політологи вже прогнозують, що ці постріли можуть дорого коштувати Мустафі Джемілеву і вплинути на його положення у Меджлісі. Такої ж думки дотримуються і опозиційні до Меджлісу кримськотатарські організації.

Постріли можуть дорого коштувати Мустафі Джемілеву

“Той ореол святості, в якійсь мірі нав'язаний за ці роки Мустафі Джемільову, він в очах громадськості спаде”, - вважає голова кримськотатарської громадської організації Васві Абдураїмов.

“Швидше за все ця подія позначиться на іміджі меджлісу. Оптимальним рішенням буде якнайшвидший відхід Джемілєва з поста голови меджлісу”, - каже політолог Анатолій Філатов.

Сам Мустафа Джемілєв з цього приводу заявив, що його відставка - вже вирішене питання. Він піде зі своєї посади влітку, після чергової сесії Курултаю.