Традиційне газове питання, ось. Наші фахівці, яких ми визначили на рівні робочих груп, вони досить глибоко вже просунулися, нам, напевно пора вже підвести підсумки цих переговорів, - Президент України Віктор Янукович

Говорили президенти до ночі, за зачиненими дверима. Та про що домовились - не озвучили. В уряді традиційними фразами окреслили: переговори успішні, прогрес є.

Поки ж Україна - зі старою ціною на газ - вкотре надіється, що з Росією таки домовляться. На результат, з поправкою "можливо", чекають у квітні. Як бути з Митним Союзом - міркуватимуть. Бо бачення формату співпраці у Києва та Москви різні.

Вперше у Росії визнали: Митний Союз - політичний вибір України. Із вуст дипломатів і чиновників поки впевнено лунає теза - приєднуватись до об`єднання офіційний Київ не буде і європейському напряму не зрадить.

Україна хоче секторальної співпраці, за формулою 3+1. Росія - вступу у Союз, і на вибір Києва тисне економічно.

Формулу 3+1 шукатимуть, та не лише з Росією. Допомагатимуть і інші члени Митного Союзу. У квітні , на зустрічі чотирьох президентів - України, Росії, Білорусі та Казахстану.

Політичний вибір Києва - Євросоюз. Саме так говорять у владі. Та роблять навпаки - Україну знов звинувачують у політично вмотивованих справах. І тут згадують не лише Тимошенко та Луценка. А й Сергія Власенка, якого через суд позбавили статусу народного депутата.

Поки українські можновладці демонструють упевненість, що на стосунки з Європою справа Власенка не вплине, на Заході чекають пояснень. У Раді Європи хочуть офіційної відповіді: як у депутата так швидко можуть забрати мандат, якщо він не вчинив злочину.