Внаслідок землетрусу, передчасно на волі опинилися понад 150 в'язнів. Злочинці втекли після того, як одну із стін в'язниці у місті Ван зруйнували підземні поштовхи. Втім, третина з них, провідавши родичів повернулися відбувати свій строк. Їм пообіцяли переведення у більш безпечне місце.
Більшість мешканців постраждалої провінції Ван через острах повторного землетрусу вирішили не заходити до власних будинків. Для них рятувальники встановили намети та розгорнули польові кухні.
"Подивіться на цей будинок, у ньому жила величезна родина, але ніхто не вийшов живим. Усе так трясло, що будинок просто склався", - розповів місцевий мешканець Туреччини.
Кількість загиблих внаслідок землетрусу щодня зростала ледь не на сотню. Втім, хоча й часу та надії знайти когось живим ставало все менше, рятувальники руки не опускали. Тисячі людей працювали цілодобово, не припиняючи пошуки ні на хвилину. Загалом з-під залізобетонних завалів вдалося врятувати майже 200 людей.
"Ми чекаємо, що люди, які під завалами, зможуть подзвонити або надіслати повідомлення. А зараз ми ні на мить не зупиняємо пошуки", - розповів рятувальник Махір Ятаган.
Справжнім дивом став порятунок 2-тижневого немовляти. Дитину, яка пробула під завалами 2 дні, витягли з-під руїн одного з будинків. Також вдалось врятувати її матір та бабусю.
Поки рятувальники працювали на місці, не менш шокована та схвильована влада шукала причини руйнувань. За словами прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, численні людські жертви спричинив не стільки землетрус, скільки неякісно збудовані будинки. Домівки від підземних поштовхів буквально розсипалися на порох.
"У нас є таке прислів'я: "Краще добряче налякати, ніж дати добру пораду". Та, попри всі попередні катаклізми, бачимо, що їхній урок так ніхто й не засвоїв", - розповів прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.
Турецька влада одразу виділила на ліквідацію наслідків стихії мільйон 700 тисяч доларів. Гуманітарну допомогу збирають добровольці з усіх регіонів країни. Анкара, яка спершу відмовилася від підтримки іноземних держав, згодом на неї погодилася.
У Туреччину прибувають літаки з гуманітарною допомогою з Ізраїлю - незважаючи на гострий дипломатичний конфлікт між двома державами. Не залишилася осторонь турецького лиха і Україна. На допомогу постраждалій країні Київ надав понад півтора мільйони гривень.