Зокрема, призначити Уповноваженого з прав людини Верховна Рада має вже у четвер – 15 березня.
“У разі, якщо не буде позитивного рішення після таємного голосування, я думаю, що вже тоді я скористаюсь своїм правом запропонувати своє бачення щодо представника на цій дуже відповідальній посаді”, – каже голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Нагадаємо, на посаду омбудсмена опозиція пропонує правозахисника Євгена Захарова, провладна більшість – урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерію Лутковську. Опозиція наполягає також розглянути виконання рекомендацій ПАРЄ. Це питання запланували на середу.
“Вже більше місяця пройшло з моменту прийняття резолюції ПАРЄ, у якій було чітко зазначено основні вимоги для української влади. Це скасувати статті 364 та 365 з Кримінального Кодексу України. На жаль, влада і більшість в парламенті до цього часу не зробили нічого для того, щоб імплементувати ці положення”, – каже голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Кожем’якін.
А от питання депутатської недоторканності вкотре посварило більшість і опозицію. Останні готові голосувати за законопроект, але за певних умов.
“Ми вимагали розглядати цей законопроект, але в тому форматі, як він розглядався: тобто недоторканість знімається з Президента, суддів і народних депутатів. Ми хоч завтра готові голосувати, але в версії, що у нас не буде жодної недоторканої особи в Україні”,
– каже віце-спікер ВР Микола Томенко.
Зазначимо, ініціатива позбавлення депутатів недоторканності звучала в парламенті ще два роки тому. У квітні 2010-го Конституційний суд визнав конституційними зміни до Конституції, які передбачають обмеження недоторканності народних депутатів, і неконституційними - зміни щодо обмеження недоторканності президента.