Однак, у доросле життя проводжають не 11-класників. Їх цього року немає через брак учнів. Останній дзвоник, в буквальному розумінні, тут пролунав для випускників 9-го класу. Більшість з них ідуть зі школи на завжди.

“Багато визначилися. В мене в класі 27 дітей і збирається з них вступати десь чоловік 20. Ну, можливо це зв’язано з тим, що вони налякані тестами після 11-го класу, а тут багато коледжів пропонують після цього навчального закладу, ну там вступ легший буде”, - каже класний керівник Людмила Шатковська.

“Минулого року більша частина наших випускників 9-го класу вступила до технікумів. Всі хто подали документи, всі вступили”, - каже директор школи Олена Рокоман.

Однокласники Олександр і Руслан вже не будуть разом вчитися. Сашко збирається вступити в технікум, аби стати інженером-електриком у рідному місті. Професії економіста та юриста його не приваблюють.

“Я вирішив вступати після 9-го класу в технікум, хочу стати інженером-електриком. На це мене підштовхнуло наше спільне рішення з батьками, ми вирішили, що це буде для мене нормально, і я зможу реалізувати себе в цій професії. В комунальній сфері хочу робити в нашому місті лад”, - каже учень 9-го класу Олександр Швець.

Його товариш Руслан залишається у школі ще на 2 роки. Каже після 11-го класу хоче займатися біотехнологіями. В майбутньому свої знання планує застосовувати у рідних Броварах.

“Я збираюся залишатися на 11 клас, і прославлю наше місто в плані біотехнологій”, - каже учень 9-го класу Руслан Мичак.

А от кияни-випускники модному тренду не зраджують. Для них в пріоритеті залишаються економічні та юридичні спеціальності.

“У нас як і всі, на чотири групи діляться - юристи, економісти, психологи і звязківці. І все. Більшість в нас на економіку йде. Десь половина класу”, - каже випускник Олексій Юрчинов.

Найближчим часом майбутнім директорам доведеться перевірити власні знання. Адже, вже за тиждень на них чекає незалежне зовнішнє оцінювання від якого залежить майбутній вступ у вищий навчальний заклад.

“Цього року українські школи залишить рекордно мала кількість випускників, порівняно з минулими роками. Така ситуація на руку потенційним абітурієнтам. Адже шанси вступити до вишу збільшуються вдвічі. Однак, в університетах, охочим здобути вищу освіту радять не розслаблятися”, - каже журналіст Ольга Рицар.

Менше випускників - менший конкурс на вступ. У деяких вишах вже хвилюються, що буде недобір на контрактну форму навчання. Мовляв, через відсутність конкуренції - більшість абітурієнтів забажає вчитися державним коштом.

“Цим випускникам, випускникам 2011 року трошечки легше. Їх менше. Чому, тому що 11 років тому прийняли експеримент, що з 6-літок, не всі школи пішли на цей експеримент, дещо побоювалися, а раптом це не вдасться і тому, мені здається, цим випускникам повезло. Їм легше буде вступити”, - каже директор однієї з київських шкіл Наталія Лазебник.

Не бояться недобору у престижних університетах. Викладачі стверджують, що з кожним роком до них приходять більш підготовлені абітурієнти, тому конкурс залишається великим.