Про це заявила міністр під час виступу перед Асоціацією ректорів вищих технічних навчальних закладів, йдеться на сайті "Нова українська школа".
Зокрема, йдеться про перехідні положення нового закону "Про освіту", в яких зазначено, що з 2018 до 2023 року посадовий оклад педагогічних працівників має зрости до чотирьох прожиткових мінімумів.
"Реформа може відбутись тільки тоді, коли ми інвестуємо в наших освітян. І я про це говорила на всіх щаблях влади – на найвищих, у Кабінеті Міністрів. Тому що не можна вимагати підвищення кваліфікації, нових методів викладання, реалізації академічної свободи, якщо ми не інвестуємо в нашого вчителя і нашого викладача", – прокоментувала Гриневич.
Читайте також: Закон про освіту: реакція країн-сусідів і що тепер робити Україні
Також вона додала, що МОН хоче просунути в Єдиній тарифній сітці на один тарифний розряд і науково-педагогічних працівників, які працюють у вишах.
"Зараз під час розгляду Бюджету ми стоїмо на позиції, що з 1 вересня нового навчального року це просування має стосуватися науково-педагогічних працівників у вищій школі", – зазначила міністр.
Нагадаємо, що в Україні триває освітня реформа. 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав скандальний закон про освіту, який Верховна Рада прийняла 5 вересня 2017 року. Він передбачає що "мінімалка" для вчителів повинна складати три мінімальні заробітні платні. Окрім цього, відтепер навчання у школах триватиме 12 років і вестиметься виключно українською мовою.