"Не сума державного боргу створює ризики українському суверенітету, а поведінка керівників держави, які накопичили, які неефективно використали і які не знають тепер як дати ради тому обсягу державних запозичень, які є", - сказав депутат.
Пишний переконаний, що позичати не соромно, адже для цього й існують цілі фінансові системи, міжнародні організації, банки. Проте "треба позичати надовго, дешево і ефективно використовувати", вважає він.
"Україна за 2,5 роки фактично подвоїла обсяг державного боргу і гарантованого державою боргу. Натомість, невже ми відчули хоча б одну структурну реформу, яка б змінила картину і ситуацію? Жодним чином не відчули і не побачили. Тому що на сьогоднішній день ті ресурси, які акумулюються у державному бюджеті або ті ресурси, які акумулюються за рахунок державних зобов’язань, використовуються у першу чергу не на вирішення системних проблем", - додав представник ВО " Батьківщина".
Нардеп зазначив, що борги доведеться віддавати наступному поколінню.
"Тому не борги створюють небезпеку. А у першу чергу правителі, які ці борги накопичують і перекладають відповідальність навіть не на тих, хто за них голосував, а на наступне покоління, яке за них голосуватиме", - зробив висновок він.
До слова, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що шанси на отримання Україною кредиту від МВФ можна оцінити вище 50%.