Таку думку 28 травня озвучив радник голови Офісу президента Олексій Арестович. Про це повідомляє 24 канал, посилаючись на ефір з ним у ютубі "Фейгин Live".

Напередодні Вони дуже злякалися, – Арестович розповів про "маленьку вдалу контратаку" ЗСУ на Херсонщині

Зміни будуть зумовленні кількома факторами

За його словами, в Європі вже розвантажуються судна, які привезли багато військового спорядження. Річ у тім, що раніше допомогу США направляли в Україну лише літаками. Оскільки там можливі обсяги значно менші, то це були лише екстрені надсилання.

А на суднах можна більше привезти. А тепер пішли системні надходження. Я думаю, після 15 червня ситуація може почати різко змінюватися в нашу користь. Вони (Росіяни – 24 канал) намагатимуться до 20 червня окупувати якомога більше територій, бо далі ситуація почне розвертатися,
– сказав Арестович.

Він додав, що також варто почекати буквально двох речей:

  • Зустрічі Олексія Резнікова з главами міноборони інших держав. Зустріч міністрів оборонних відомств країн НАТО запланована на 15 – 16 червня. Про неї стало відомо напередодні з повідомлення на сайті НАТО. Слід зауважити, що зустріч відбудеться під головуванням генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга
  • Ухвалення наступного пакета санкцій ЄС. Шостий пакет мають ухвалити вже найближчими днями та він суттєво "просадить" бюджет країни-терористки. Обмеження стосуватимуться щонайменше двох найбільших банків Росії, а також купівлі її енергетичних ресурсів. Але поки невідомо, чи пакет включатиме ембарго на нафту.

Інший прогноз Арестовича напередодні

Днем раніше на такому ж ефірі радник голови ОП зробив інше позитивне припущення, хоч останнім часом у нього їх значно менше. Мовилося про ситуацію із Сєвєродонецьком, що на Луганщині.

Він припустив, що російські війська таки можуть почати активно входити в цей населений пункт. Але це буде їхньою помилкою, за яку доведеться поплатитися. Мовляв, наступаючі війська часто мають перевагу, бо обирають, коли та де вдарити. Але в міських боях ситуація це не зовсім так, бо той, хто заходить у місто, завжди має більші втрати.

Тому Арестович вважає, що велика частина накопичених сил Росії можуть "стертися" у вуличних боях. А це цілком можливо, адже саме така ситуація була, коли ворог брав попасну та втратив до 80% людей із 5 – 6 батальйонних тактичних груп.

Що зараз відбувається в Сєвєродонецьку

Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай 28 травня повідомив, що це місто під контролем ЗСУ. Напередодні окупанти зайшли в готель "Мир" і район автостанції на околицях. Проте навіть там вони почали зазнавати втрат. Тому поки не здійснюють жодних спроб просунутися в саме місто. Натомість там не вщухають обстріли.

Тривають бої в селах на підступах до Сєвєродонецька, – підсумував Гайдай.

Важливо – яка головна небезпека для України на Сході: дивіться відео