Про це 24 каналу розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук. Він каже, що таких випадків на Одещині вже було кілька, але люди не вчаться на чужих помилках.

До теми Момент вибуху міни на пляжі під Одесою потрапив на відео: одна людина дивом вціліла

За його словами, люди перелазять через паркани, загородження, ігнорують заборони про те, що територія замінована.

Ми постійно говоримо про те, що море небезпечне, там є міни. Проте люди вигадують дурниці, що біля узбережжя є "волнорєзи", тому міну не приб’є до берега. Більшої дурниці я не чув. Може давайте ще будемо самі виловлювати ці протикорабельні міни?,
– звертається Братчук.

Він наголосив, що навіть готовий стати перед всім містом на коліна, якщо люди перестануть ходити на пляжі та купатися в морі.

"Давайте потерпимо, здобудемо перемогу і тоді вийдемо всією Одесою відпочивати, а вся Україна приїде до нас", – сказав Братчук. Він також подякував більшості одеситам, які дослухаються до цих вимог.

Чи є шанс вижити, якщо людина натрапить на міну? На це радник Одеської ОВА відповів, що людина може просто попрощатися з власним життям.

Після протикорабельної міни вже не буде кого ховати. Це жорстокі речі, але це правда. Якщо у вас адреналін – то краще працювати на оборону держави,
– підсумував Братчук.

Сергій Братчук просить одеситів не ходити на пляжі: відео


Додамо, що в Одеській області поки не планують відкривати пляжі. Все через велику кількість вибухонебезпечних предметів в акваторії та ймовірну загрозу з моря.

Вибухи мін на пляжах Одещини

  • 2 липня у курортному селі Одещини на узбережжі підірвалася міна. На жаль, не обійшлося без жертв. Відпочивальник, який плавав у морі, загинув одразу, ще один чоловік отримав контузію.
  • Ввечері 21 червня на один з одеських пляжів викинуло ворожу протикорабельну міну. Вона здетонувала. На щастя, ніхто не постраждав.
  • Також в Одеській області 11 червня стався трагічний випадок. У селі Грибівка чоловік, попри заборону, пішов відпочивати на пляж із сім'єю. В морі він натрапив на російську міну та загинув. Ще одному чоловіку дивом вдалося вижити.

До слова, точна кількість російських вибухонебезпечних предметів у Чорному морі наразі невідома. За підрахунками експертів, ворожих мін у морі може бути до 600.