Велике перевзуття

Мені страшно цікаво послухати, як вся ця банда відданих – далеких і близьких до влади – почне крутитися, розповідаючи, що були не при ділах. Не знали, не розуміли, не думали, були введені в оману. Як вимолюватимуть нормальне до себе ставлення, зняття санкцій та заборон, як будуть хоч мізинчик просовувати у ненависний сьогодні західний світ.

Читайте також Кілька аргументів на користь французьких Mirage 2000 для ЗСУ

Ми почуємо безліч чудних історій про російську природну "миролюбність, про прагнення законності, про неприйняття агресії на генетичному рівні". Шаман заспіває проникливо "Чи хочуть росіяни війни?". І офіційні особи, плюнувши на ще живого Дмітрія Медведєва, почнуть розмахувати новими договорами про обмеження ядерних озброєнь.

Боюся, що рано чи пізно світ повірить, що це Владімір Путін був у всьому винен. Тільки Путін – і більше ніхто. А мільйони росіян, які зараз йому аплодують, були "введені в оману". Тут непогано було б для достовірності картинки притягнути до відповідальності все ще живих пропагандистів – саме вони обдурювали маси за злочинним наказом покійного вже керівництва.

Велике перевзуття завжди слідує за смертю диктатора, і я хочу поспостерігати за черговою загальною зневагою.

Хоча, заради справедливості... Хіба хтось дав офіційну оцінку Фінській війні? Нападу на Польщу у 1939 році та російсько-польській війні 1920 року? Хіба визнали злочинною війну в Афганістані та знищення мільйонів афганців радянськими військами? По суті, ніякого осмислення і тим більше переосмислення політики та методів не відбулося. Овеча шкура накинута на закривавлену пащу вовка – зовсім не означає перевиховання хижака та появи ягняти.

Цікаво Наступний етап після ТЦК: що відбувається у навчальних центрах

Суть не змінюється. Але сам процес перевзуття стада – це епічне видовище. Дуже хочеться ще раз подивитися на масове прозріння та тонни крокодилових сліз.

Світ повірить їм знову й історія повториться

Що кумедно, я майже певен, що цей номер спрацює. Не одразу, але спрацює. Їх пустять у цивілізований світ. Спочатку в передпокій, де найхитріші представники мас, що перевиховалися, несміливо тупцюватимуть біля порога.

Потім запросять до вітальні. Потім пустять за стіл, хоч і посадять з краю. А в результаті рано чи пізно вони знову спробують вломитись у спальню господарів з автоматом. За звичкою. І зроблять нову Бучу за наказом нової нікчеми, що пробралася до Кремля. Як уже неодноразово було і як ще неодноразово буде.

Тому що мімікрія не дорівнює каяттю та переосмисленню. Без покаяння та переосмислення суспільство не змінити.