Про це повідомляє Телекритика.

Зокрема, під час висвітлення масових протестів і сутичок мітингувальників з міліцією на Європейській площі та вулиці Грушевського у Києві постраждали вже понад 40 співробітників ЗМІ. Ще 20 постраждали під час штурмів обласних державних адміністрцій в регіонах.

Список постраждалих журналістів в Україні:

1. Галина Садомцева, координатор онлайн-телебачення «Спільнобачення», отримала поранення уламків світло-шумових гранат, коли вона стрімила з місця подій. Отриману рану на нозі довелося зашивати в лікарні.

2. Антону Бережному, оператору «Спільнобачення» пошкоджено руку, куля пройшла в палець, також він отримав численні поранення, на тілі багато гематом.

3. Анатолій Лазаренко, оператор «Спільнобачення», потрапив під обстріл, на тілі журналіста - численні гематоми.

4. Янику Фалькевичу, оператору «Спільнобачення», куля влучила в обличчя. Постраждалому зробили операцію. У нього контузія ока, він втратив зір.

5. Тимур Ібррагімов, стрімер «Спільнобачення», отримав два порізи уламками від світлошумових гранат.

6. Тимур Бедерничек, оператор «Спільнобачення», отримав численні опіки ніг.

7. Богдані Бабич, одній із засновниць проекту «Сіпільнобачення», уламок світлошумової гранати пошкодив ногу.

8. У Дмитра Сурніна, російського журналіста, екс-головреда газети «Мой район» (Москва), влучила гумова куля.

9. В’ячеслава Веремія, кореспондента газети «Вести», поранено осколками світлошумової гранати у руку та око.

10.Володимира Тищенка, журналіста інтернет-видання і газети ВО «Свобода», поранили осколки світлошумової гранати, якими відстрілювалися міліціонери.

11.Олександр Брамс, фотокореспондент видання «Коментарі», отримав одразу кілька поранень - вибите праве плече, накладено гіпс, також рани від куль і осколків.

12.Олександр Клименко, журналіст видання «Голос України» отримав поранення від світло шумової гранати, що вибухнула у нього в ногах. Прооперований.

13. Володимиру Зінченку, оператору телеканалу ICTV, в око влучила гумова куля. Журналіст прооперований, є загроза втрати зору.

14. Наталка Пісня, журналіст «1+1», поранена у ногу з травматичної зброї. За її словами, її підстрелили правоохоронці.

15. Ігор Волосянкін, ніжинський журналіст і фотокор, отримав поранення в ногу, а перед цим - світлошумовою гранатою в спину.

16. Олександр Ковалевський, оператор каналу «24», постраждав від вибуху світло шумової гранати. Потачалась кровотеча з вуха.

17. Олексію Сімакову, журналісту СТБ, осколком від світлошумової гранати поранено ногу.

18. Євген Фельдман, фотокореспондент «Нової газети» (Росія), постраждав від світлошумової гранати, у нього поріз і розбитий ніс.

19. Ігор Ісхаков, оператор «Радіо Свобода», поранений від розриву світлошумової гранати. Побитий правоохоронцями.

20. Дмитро Баркара, журналіст «Радіо Свобода» побитий правоохоронцями.

21. Іван Любиш-Кірдей оператор каналу «1+1», позаштатний фотограф газети «День» - під ногами розірвалася газова граната, незначні подряпини на нозі, розірвані штани і взуття, надихався газом.

Читайте також: На журналіста радіо "Голос свободи" напали працівники ВВ

22. Денис Савченко, оператор 5-го каналу та ще один оператор, особу якого не встановлено, отримали травми при падінні на вулиці Грушевського, коли представники «Беркуту» розхитали автобус, на якому стояли представники преси.

23. Юлія Крук, журналістка «Надзвичайних новин» на каналі ICTV, зазнала отруєння сьозогінним газо.

24. Роману Піліпею, фотографу Delo.Ua, влучила під час зйомки у голову цеглина - медикам довелося накладати шви.

25. Данило Євтухов, редактор сайту часопису «Критика», постраждав від вибуху світлошумової гранати.

26. Максим Левін, фотокореспондент інтернет-видання LB.ua, побитий 20 січня тітушками в центрі Києва.

27. Постріл влучив у планшет журналіста «Громадського ТБ» Богдана Кутєпова. Планшет уцілів, але на ньому залишився слід.

28. Камера оператора 5-го каналу Івана Наконечного вийшла з ладу після того, як у неї поцілила гумова куля та застрягла всередині.

29. Гумовий патрон, яким стріляла у протестувальників міліція, влучив у обличчя журналіста «Українського тижня» Романа Малка. У нього - рвана рана біля ока та забій очного яблука.

30. Павло Іванов, журналіст Української молодіжної інформаційної агенції, був поранений чотирма кулями, одна з яких влучила в око. Він може втратити зір.

31.Влад Бовтрук, оператор «Громадського ТБ», дістав дві кулі - в ногу і живіт.

32. Фотокор Віталій Терещенко зазнав травм 19 січня після падіння з автобуса, який різко рушив «Беркут». Судячи з відео, яке оприлюднила Леся Оробець, він зламав або сильно забив руку і ногу. За неперевіреною інформацією, постраждалий є фотокором газети «Екологія та соціальний захист».

33. Станіслав Григор’єв, кореспондент російського телеканалу «РЕН ТВ», отримав поранення в Києві під час вибуху світлошумової гранати.У нього діагностовано відкритий перелом ноги.

34. Олег Веремеєнко, журналіст телеканалу «Прихована правда», 20 січня отримав поранення, коли під час штурму на Грушевського міліцейський снайпер вистрілив йому в голову.

35. Дмитра Двойченкова, оператора «Еспресо.TV», затримали і побили бійці спецзагону міліції «Беркут». Згодом його відпустили. В оператора розсічена губа.

36. Василь Федосенко, фотограф інформаційного агентства Reuters з Мінська, постраждав від резинової кулі правоохоронців. Про це повідомив журналіст Павло Шеремет.

37. Олександр Тарасов, журналіст і юрист Незалежної медіапрофспілки України (НПМУ) дістав поранення у голову від кулі спецназівця на вулиців Грушевського.

38. Єфрему Лукацькому, журналісту та фотокореспонденту The Associated Press, міліцейський снайпер вистрелив у голову.

39. Олександра Сибірцева, спеціального кореспондента газети «Вести», 22 січня травмувала світлошумова граната на вулиці Грушевського в Києві. У нього рвана рана ноги та осколочне поранення пальців.

40. Дмитро Власов, відеожурналіст The Associated Press, 22 січня отримав три кулі в область паха. З його слів, його врятував бронежилет із пластиною.

41. Мстислав Чернов, фотограф інтернет-видання «МедіаПорт», дістав поранення ноги і ока від прицільного попарадання світлошумової гранати.

42. Андрій Кисельов, російський журналіст, режисер проекту Lenta.doc, був жорстоко побитий беркутівцями під час затримання у Києві. Простояв півтори години на колінах у снігу.

Читайте також: “Беркутівці” змусили російського журналіста стояти на колінах, а потім відпустили

43. Юрій Грузинов, оператор проекту документальних фільмів Babylon`13, отримв три вогнепальні поранення. Куля прошла в сантиметрі від легенів.

Запоріжжя:

44. Дмитро Смолієнко, фотожурналіст НІА «Укрінформ» , був жорстоко побитий «ті тушками» 26 січня під час штурму Запорізької ОДА. Йому також розбили професійну апаратуру. Фотокореспондент був затриманий та відвезений до відділку міліції. Згодом журналіста відпустили.

45. Нікіта Шляхтунов, режисер державної телерадіокомпанії «Запоріжжя», постраждав 26 січня під час розгону запорізького євромайдану. Лікарі констатували у нього струс мозку.

Читайте також: У Запоріжжі і Дніпропетровську постраждали журналісти

46. Євген Удовиченко, оператор державної телерадіокомпанії «Запоріжжя», постраждав 26 січня під час розгону запорізького євромайдану. Затриманий міліцією.

47. Юрій Гудименко, редактор газети «Мрія», постраждав 26 січня під час розгону запорізького євромайдану. Невідомі вдарили журналіста дубинкою по руці, у нього зламаний палець.

48. Валентин Терлецький, тележурналіст, постраждав під час висвітлення штурму Запорізької ОДА (інформація про ушкодження уточнюється).

49. Євген Довгий, тележурналіст, постраждав під час висвітлення штурму Запорізької ОДА.(інформація про ушкодження уточнюється).

Кіровоград:

50. Володимир Гришко, член Національної спілки журналістів України , постраждав під час висвітлення штурму Кіровоградської ОДА. Працівники міліції били його кийками по нирках.

Львів:

51. Вадима Кальченка, оператора телеканалу ZIK, побили невідомі біля під'їзду його будинку у Львові. Нападників було троє і били вони лише в обличчя. В оператора забрали телефон та електронну перепустку на телеканал.

Читайте також: У Львові побили журналіста, який знімав штурм облради

Черкаси:

52. Олег Огілько, керівник та оператор сайту міста Черкас 0472.ua, був побитий 23 січня працівниками силових структур та заарештований після зйомок штурму Черкаської ОДА. У лікарні журналістові діагностували численні забої, забиття нирок, набряк голови.

53. Станіслав Кухарчук, журналіст каналу «Інтер», був жорстоко побитий «Беркутом» 26 січня під час розгону черкаського євромайдану.

Читайте також: Прибери камеру. Побачу — вб’ю, — "беркутівець" пригрозив журналісту [Відео]

54. Сергій Єфімов, оператор ТРК «Вікка», зазнав нападу силовиків 26 січня під час розгону черкаського євромайдану. Йому розбили камеру після того, як він допоміг журналісту канала «Інтер»Станіславу Кухарчуку, якого бив «Беркут». Беркутівець погрожував оператору розправою.

55. Сергій Марчук, білоруський канал «Белсат», був поранений «беркутівцями» 26 січня під час розгону черкаського євромайдану.

56. Юрій Висоцький, білоруський канал «Белсат», був затриманий міліцією 26 січня під час висвітлення розгону черкаського євромайдану. Згодом його відпустили.

Дніпропетровськ:

57.Сергій Кочет, оператор 34-го каналу, 26 січня під час спроби штурму дніпропетровської ОДА, отримав поранення від пострілу з травматичної зброї з боку групи «тітушків».

58. Даніїл Петерімов, оператор 34-го каналу, 26 січня під час спроби штурму дніпропетровської ОДА, був побитий «тітушками». У нього попередньо діагностовано перелом руки.

59. Наталія Свєтлова, журналістка 34-го каналу, 26 січня під час розгону дніпропетровського євромайдану отримала пошкодження від побиття палками з боку «тітушок».

60. Ольга Владимирова, кореспондентка 9 каналу, постраждала 26 січня під час розгону дніпропетровського євро майдану (інформація про ушкодження уточнюється).

61. Наталія Біловицька, журналістка радіо «Ера», постраждала 26 січня під час розгону дніпропетровського євро майдану (інформація про ушкодження уточнюється).

Миколаїв:

62. Олег Деренюга, журналіст «НікВесті», 25 січня зазнав нападу на мітингу Партії регіонів, коли він знімав бійку між активістами-регіоналами.

Київ:

63. Мирослав Миса, журналіст радіо «Голос Свободи», був 24 січня побитий бійцями внутрішніх військ. Також силовики розірвали журналістське посвідчення пана Миса, відібрали у нього телефон та погрожували роздягти.

Нагадаємо, ще понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві та попередініх подій Євромайданів.