Резніков заявив, що мовиться про національну безпеку та інтереси. Відповідну заяву він зробив 14 листопада на брифінгу після наради РНБО в Луцьку.

До теми Нелегали з Білорусі можуть штурмувати Україну: прикордонники тренують швидкість оборони рубежу

Резніков заявив, що ділки "відповідатимуть серйозно за законом"

Міністр оборони заявив, що хотів би попередити "тих ділків, які живуть в 5 областях України, які межують з Білоруссю і які планують заробляти гроші на допомозі у перетині кордону незаконними мігрантами".

Це буде проти національної безпеки України. Це питання національних інтересів. Хто буде надавати таку допомогу за гроші і продавати країну – буде відповідати досить серйозно за законом,
– запевнив Резніков.

Він також пояснив, що "вже є оперативна інформація про те, хто планує заробляти на цьому криваві гроші".

До речі, глава СБУ Іван Баканов заявив, що події на кордоні Євросоюзу та Білорусі є одним із проявів гібридної війни. Саме тому відомство "вживає весь комплекс заходів", щоб унеможливити подібний сценарій в Україні, хоча він "наразі малоймовірний".

Ймовірна загроза руху біженців через Україну: коротко

  • 14 листопада голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко заявив, що ситуація на українсько-польському кордоні контрольована й спокійна.
  • Однак у прикордонні таки розгорнули табори й тривають навчання прикордонників й нацгвардійців. Вони відпрацьовують різні можливі ситуації, прикриваючи один одного від провокацій ймовірних порушників.
  • 14 листопада Олексій Данілов за підсумками наради РБНО заявив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні.
  • 11 листопада Денис Монастирський заявив, що додатково кордон охоронятимуть 8 500 військових.