Секретар РНБО заявив, що ситуація на польсько-білоруському кордоні є "черговою спецоперацією Росії". Про це він розповів після наради 14 листопада.

Читайте також Будівлю ОДА оточили силовики: у Луцьку почалася нарада РНБО щодо кордону

У Луцьку відбулась нарада РНБО

Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні,
– заявив Данілов.

На думку секретаря РНБО, необхідно створити міжвідомчу робочу групу "з залученням усіх силових структур, органів місцевого самоврядування для цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та оперативного реагування".

Олексій Данілов пояснив, що:

  • "те, що зараз відбувається на польсько-білоруському кордоні, не можна назвати гуманітарною кризою, – це чергова спецоперація Росії";
  • її мета – "розхитування ситуації в Європі та на нашому кордоні";
  • "за даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі перебуває "вже близько 16 тисяч осіб – так званих біженців".

Глава МВС Денис Монастирський заявив, що здійснюється концентрація зусиль для протидії цій загрозі. Зокрема:

  • задіяли всі структури МВС;
  • відбувається взаємодія із ЗСУ, силами територіальної оборони, громадськими об’єднаннями.

Монастирський пояснив, що "ключовим завданням сьогодні є забезпечення мобільних сил реагування у разі загострення ситуації та можливих провокацій".

Ба більше, на нараді Надзвичайний і Повноважний посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкій розповів, що здійснюється "гібридна операція Союзної держави, що має характер міграційної атаки, де мігранти є одночасно і зброєю, і жертвою".

Надзвичайний і Повноважний посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас подякував Україні за допомогу ще на початку міграційної кризи.

СБУ вживає заходів, щоб унеможливити міграційну кризу на кордоні

Іван Баканов пояснив, що події на кордоні Євросоюзу та Білорусі є одним із проявів гібридної війни.

Після завершення міжвідомчої наради з питань захисту держкордону глава СБУ заявив, що відомство "вживає весь комплекс заходів", щоб унеможливити подібний сценарій в Україні, хоча він "наразі малоймовірний".

Ми працюємо на випередження і робимо все, аби цей, навіть теоретичний, варіант розвитку подій не був реалізований на практиці. Саме тому сьогодні ми зібралися в Луцьку – щоб узгодити заходи для протидії такому прояву гібридної війни,
– заявив Баканов.

Додав: "Ми не просто тримаємо ситуацію на контролі, а виконуємо всю необхідну організаційну та оперативну роботу". Зокрема, за словами Баканова, СБУ:

  • застосовує комплекс контррозвідувальних, оперативно-розшукових і кримінально-процесуальних заходів;
  • обмінюється інформацією з Нацполіцією та ДПС;
  • створює спільні мобільні групи для роботи у прикордонних районах тощо.

Коротко про дії України через ситуацію на польсько-білоруському кордоні