Про це 24 Каналу розповів Юрій Федоров – військовий експерт. За його словами, Україна завжди буде рада будь-якому постачанні зброї, щоб уникнути снарядного голоду.

Дивіться також Єгипет "змінив план" і замість снарядів для Росії вирішив виробляти їх для України, – WP

Чому підтримка Південної Кореї вигідна для України

Юрій Федоров пояснив, що південнокорейський військовий промисловий комплекс вирізняється своєю потужністю.

За винятком ядерної зброї та далекобійних ракет стратегічного значення вони розробляють і виробляють практично весь спектр звичайного озброєння,
– наголосив він.

Тож українська сторона може просити в країни все, що потрібно на полі бою. Зокрема, мовиться про артилерію. Поляки вочевидь вже замовили достатньо корейських самохідних установок, частина яких може бути передана Україні.

Також Південна Корея може постачати Україні протиповітряні системи.

Юрій Федоров розказав, чим можуть допомогти Південна Корея та Єгипет: дивіться відео

Північна Корея може допомагати Росії

Військовий експерт зосередив увагу на тому, що і в південнокорейській, і в північнокорейській армії сконцентрована величезна кількість артилерії. Її виготовляються ще з кінця 1950-их років.

"Інша справа, що 152 мм снарядів все-таки у Південної Кореї немає – вони їм просто не потрібні були", – наголосив він.

Федоров додав, що потрібні Україні снаряди можуть бути у Північної Кореї.

Зараз, звісно, росіяни хочуть отримати від Північної Кореї якомога більше снарядів, тому що в них снарядів не вистачає. Південна Корея відповідно може за бажанням постачати такого роду боєприпаси Україні,
– пояснив він.

Тож питання передачі зброї наразі все ж залишається відкритим.

Єгипет теж змінив свою позицію

Юрій Федоров розказав, що Єгипет, ймовірно, теж дослухався до порад американських дипломатів чи американського керівництва щодо постачання зброї українській стороні.

"Мовиться про те, що в Єгипті можуть виробити ледь не 40 тисяч снарядів для реактивних систем залпового вогню для установок "Град", "Смерч", – підкреслив він.

Тож така кількість боєприпасів точно була б не зайвою для України.

Зміна риторики Південної Кореї: головне

  • Очільник Південної Кореї Юн Сок Йоль допустив передачу Україні озброєння.Проте Сеул наголосив, що розширить підтримку країні, якщо вона зазнає широкомасштабного нападу на цивільне населення. На таку заяву вже відреагували в Росії.
  • Зокрема, не зміг стриматися й заступник голови Радбезу Росії Дмітрій Мєдвєдєв. Він повідомив, що росіяни не забаряться із відповіддю й натякнув, що вони постачатимуть Північній Кореї своє озброєння.
  • Йдеться про "нові зразки російської зброї". Зокрема, росіяни свято вірять у незнищенність свого військового промислового комплексу, хоча відправляють солдатів на фронт буквально із голими руками.