“Одне падіння, одна помилка - це 5 секунд, а 5 секунд може відсунути відразу з трійки лідерів. Трохи помилився, не там повернув, трохи пригальмував - і все”, - розповідає чемпіон України з даунхілу Максим Бібас.
Щоб зменшити кількість помилок, за два дні до змагань спортсмени провели на трасі тренувальні заїзди. Але врахувати усі деталі стежки, яка проходить по краю обриву, серед великої кількості дерев, має ухили до 60 градусів та перепад висот у 700 метрів, неможливо. Падіння та забої невід’ємні наслідки екстремального спорту. Проте серйозних травм вдалося уникнути.
Враховуючи надскладну побудову траси та швидкість, з якою їдуть учасники, а це більше 30 кілометрів, організатори змагань завчасно убезпечили найскладніші ділянки. Вперше в Україні для подібних змагань, протягом майже двох кілометрів, саме стільки тягнеться гоночна стежка, встановили сітки для страхування та рятувальні мати.
“Загороджуються місця, де учасник змагань може вилетіти і отримати травму. Це спеціальні сітки. Також розташовані спеціальні мати, які встановлюються на дерева, які виходять ближче до траси, або скельний рельєф, в даному випадку огороджений камінь, якщо учасник навіть на сітку зіпреться, може отримати травму, там камінь і лежить спеціально мат”, - каже голова ГО екстремальних видів спорту Юрій Павлов.
Чемпіон Росії з даунхілу, який став найкращим й в кримській гонці, твердить, що облаштування траси та природній рельєф кримських гір дасть фору класичним європейським трасами для даунхілу.
Організатори змагань хочуть підготувати трасу для міжнародних змагань та подати заявку на проведення саме на цій стежці етапу Кубка Європи.