Плакати із закликами любити природу, працю та вірити у політичний устрій були повноцінною частиною життя тієї епохи. 83-річний глава сімейства Євген Кудряшов практично не малював на замовлення. Розповідає, що у ті часи приносили список із темами, але він завжди пропонував свої. Були випадки коли політичні твори повертали назад, але найліпші екземпляри вдавалися переживши тему особисто.
"Наприклад, якщо брати алкогольну тему, то конкретно, я сам любив випити. Випивав, я боровся з цим ворогом таким чином. Тим більш ворога треба знати, тому я перейнявся цей темою, і тема благодатна", - каже плакатист Євген Курдяшов.
Дружина Євгена - Клавдія здебільшого малювала плакати на кшталт "мистецтво - дітям". Каже, - сатира в неї ніколи не виходила.
"Коли я малюю людей, які обнялися, люди різних країн - як в це вірила, і навіть ці наші республіки, теж у все це вірила", - каже плакатист Клавдія Кудряшова.
Художники зізнаються, що усмішки на радянських плакатах "натягнуті".
"Щоб я стояв у полі, наприклад кілька людей, і посміхався, і сонце світило. Ні. Труд, це завжди тяжкий труд", - каже плакатист Євген Курдяшов.
Плакатне мистецтво в сучасній Україні помирає. Але онук Кудряшових вирішив виправити цю ситуацію.
"Є дешева, примітивна сатира, є карикатури, які малюють, спостерігаємо. Але як правило, це не робиться на глобальному рівні. Йде велика зміна політичних орієнтирів, і це також вливає на мистецтво", - каже художник Антон Кудряшов.
"На мою думку, сучасні технології відштовхнули плакат на кілька кроків назад, але це тільки в нас. І думати сьогодні не можна, тому що в тій самій Британії, Франції, Німеччині, досить актуальні виставки плакатів", - каже співорганізатор виставки Ольга Доманська.
Ми вже звикли до примітивної, одноманітної реклами, бракує професіоналізму і сучасному дизайну, - кажуть мистецтвознавці.
"Ми дивимося скільки граматичних помилок у друкованій продукції. А кажуть чому? Бо кажуть, та ви знаєте, тому що все сто раз передивлялося цензорами в Радянському союзі, як і ці всі плакати. Тому що, перш ніж вийти з майстерні художника і попасти до глядача, там проходили круги пекла: комісії, виставкоми, узгодження", - каже кандидат мистецтвознавства Остап Ковальчук.
Усього за 60 років спільної роботи Євгена та Клавдії Кудряшових було створено більше півтисячі плакатів. В експозиції їх представлено понад сотню, починаючи з 50-х років, закінчуючи сьогоденням.